Tag: Televizionit

Çka po ndodh me të, Ronaldo doli 18 herë pozitivë me koronaviurs!

29/10/2020

Ronaldo doli pozitiv me koronavirus plot 18 herë, sipas televizionit portugez. Cristiano Ronaldo kishte bërë përpjekje të mëdha për t’u riaftësuar nga koronavirusi në kohë ... Read More

Shumë larg fotove seksi në Instagram, ja si duket Albana Osmani në jetën e përditshme (Foto)

06/09/2020

Albana Osmani ka qëndruar prej disa kohësh larg televizionit. Edhe pse me një karrierë të gjatë në ekran, Albana Osmani ka zgjedhur të bëjë ‘pushim’ ... Read More

Arbana Osmani tregon planet për të ardhmen: Do të hap një…

21/07/2020

Moderatorja e dashur për publikun Arbana Osmani krahas televizionit ka treguar dhe pasionin e saj për gatimin, ndërsa ka publikuar dhe dy libra gatimesh. Së ... Read More

Mjeku: Brenda 5 muajsh do jetë gati vaksina për Covid

18/07/2020

Mjeku Genc Sulcebe i ftuar në studion e televizionit RTV ORA deklaroi se brenda këtij viti do kemi një vaksinë kundër Covid-19. Sulcebe tha se ... Read More

Fatma dhe Alfio bëhen prindër për herë të parë, zbulohet emri i vogëlushit

28/01/2020

Moderatorja e njohur Fatma Methasani  që tashmë do të jetë në krye të televizionit INTV, është bërë nënë për herë të parë. Lajmin e ka ... Read More

Haxhiu: Situata në Berlin është duke shkuar “llugë” (Video)

29/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, në një lidhje direkte me drejtorin e Informacionit në RTV Dukagjini, Fidan Rama, ka thënë se takimi që ... Read More

Haxhiu: Gjermania nuk e ka përkrahur Pavarësinë e Kosovës e as bombardimet e NATO-s (Video)

26/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve ka dalë për shkak të pafuqisë së Gjermanisë për të ... Read More

Baton Haxhiu: Me Ramush Haradinajn nuk flasë më për politikë (Video)

26/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, ka thënë çështja e ndryshimit të kufijve është keqinterpretuar dhe sipas tij asgjë nuk ndodh jashtë Kuvendit të ... Read More

Ekipi i televizionit Alsat është penguar të filmojë dhe të raportojë nga vendvotimet në Veles

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:47:27+02:00 Ekipi i televizionit Alsat është penguar në qytetin e Velesit, për të filmuar vendvotimet në pallatën e Gjykatës. Edhe pse kameramani dhe ... Read More

Ja çfarë ka në plan t’i bëjë ‘Apple’ shërbimit ‘iTunes’

11/04/2019

Apple po ndan funksionalitetin e muzikës, televizionit dhe radios nga iTunes. Developerët e njohur të Apple, Guilherme Rambo dhe Steve Troughton-Smith,l kanë verifikuar planet e ... Read More

Drejtoria e Doganave korrigjon tabelën në Tabanoc

07/03/2019

7 Mars 2019 / 18:16 Pas denoncimit të Televizionit Alsat për gabimet e shumta drejtshkrimore në tabelën e vendosur në pikën kufitare Tabanoc, Drejtoria e ... Read More

Rama: Kemi një mandat, kemi disa detyrime kundrejt njerëzve dhe nuk mund të themi, tani anulojmë lojën

06/03/2019

Kryeministri Edi Rama në një intervistë dhënë Televizionit “La7” ka folur për zhvillimin ekonomik në vend duke minimizuar protestën e opozitës. Rama ka thënë se ... Read More