Tag: telefonit

Ndodhë edhe kjo: Mjekët i heqin nga barku mbushësin e telefonit një njeriu

08/06/2020

Një personi që dyshohej se gëlltiti mbushësin e telefonit hyri në një operacion për ta hequr atë nga trupi. Se si përfundoi pajisja në organizmin ... Read More

Telefonin afër shtratit ku fleni? Mos e bëni këtë asnjëherë sepse rrezikoni shumë …

17/02/2020

Lënia e telefonit në karikim, sidomos gjatë natës është një zakon i keq që duhet të eliminohet sa më shpejt të jetë e mundur sepse ... Read More

Momenti i jashtëzakonshëm kur mjekët përdorin dritën e telefonit për të larguar tumorin e një pacienti

29/01/2020

Pamje të jashtëzakonshme janë këto, kur disa neurokirurgë përdorin dritën e telefonit pasi që ndërpritet rryma. Ndërhyrja kirurgjike në fjalë ka ndodhur në Spitalin Barros ... Read More

Samsung shënon rritje në shitje

08/10/2019

Shifrat pozitive të shitjes së telefonit “Samsung Galaxy 10” i kanë ngjallur shpresat për kufizimin e krizës së gjigantit teknologjik në Korenë Jugore. Kjo kompani ... Read More

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

10/09/2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur ... Read More

Aplikacionet më të rrezikshme për telefonin tuaj!

09/09/2019

S’ është sekret se disa aplikacione mund të shpenzojnë baterinë e telefonit tuaj, apo mund të marrin informacione nga telefoni juaj. Dhjetëra aplikacione të rrezikshme ... Read More

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

14/07/2019

Karikimi i telefonit me metodën tradicionale është këshilla më e mirë, sepse përdorimi i laptopit edhe si bateri telefoni mund të sjellë një kosto më ... Read More

Lenovo lanson telefonin e ri

05/07/2019

Lenovo bëri një punë të shkëlqyeshme në promovimin e telefonit të ardhshëm Z6, nga aftësitë e kamerës deri në listën e plotë të specifikave, duke ... Read More

OnePlus mund të paraqesë tre telefona këtë vit

12/04/2019

Sipas njoftuesit të furnizuesit Ishan Agarwala, do të ketë tre variante të telefonit OnePlus këtë vit, të cilët do të quhen OnePlus 7, OnePlus 7 ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

Këto pesë zakone ju bllokojnë në rrugën drejt suksesit

31/03/2019

 Kontrollimi i telefonit tuaj gjatë një bisede Mendoni për herën e fundit që keni qenë në një bisedë me dikë, dhe ai ose ajo kap ... Read More

Femra shantazhonte përmes telefonit dhe i kërkonte para

30/03/2019

Një person ka raportuar se në Policinë e Prishtinës se një femër, përmes telefonit e ka shantazhuar, se nëse nuk jap para do t’i publikojë ... Read More