Tag: Talenti

Talenti i Hertha Berlinit lë Gjermaninë për Kosovën

14/06/2021

Talenti i Hertha Berlinit, Dion Ajvazi ka pranuar të përfaqësoj Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur FFK përmes një komunikate në rrjetet sociale. Ky ... Read More

Vdes në aksident talenti i Lazios

25/03/2021

Humb jetën në aksident talenti i Lazios. Një lajm i hidhur ka ardhur sot nga kryeqyteti italian. Përfaqësuesi i kombëtares italiane për moshat 15-16 vjeçare ... Read More

Çka i shkroi Klopp në Whatsapp lojtarit të Liverpool, që u frikësua aq shumë

14/03/2021

Lojtari i Liverpoolit zbulon se si u frikësua nga një mesazh në Whatsapp nga Jurgen Klopp. Talenti i Liverpoolit, Rhys Williams ka zbuluar se ishte ... Read More

Ylli kosovar nënshkruan me këtë klub

26/12/2020

Talenti kosovar nënshkruan për IFK Varnamo në Suedi. Mesfushori kosovar, Adonis Sopa, ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin suedez IFK Varnamo. Talenti kosovar aktualisht është ... Read More

Ylli i Real Madridit pëson lëndim të rëndë

07/12/2020

Ylli i skuadrës së Real Madridit ka pësuar një lëndim. Talenti i Real Madridit, Martin Odegaard ka pësuar tjetër lëndim. 21-vjeçari ka probleme në këmbën ... Read More

Vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë, ndërron jetë në moshë të re talenti i Skënderbeut

31/05/2020

Futbolli shqiptar në zi! Ka ndërruar jetë në moshë të re talenti i Skënderbeut, i cili vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë. Ish-lojtari i ... Read More

Debutimi për Napolin i sjellë futbollistit tragjedinë më të madhe të jetës së tij

14/05/2019

19:43 | 14 Maj 2019 19:43 | 14 Maj 2019 Debutimin me Napolin në Serie A në fitoren 1:2 kundër Spal në udhëtim, talenti Gianluca ... Read More

Bild: Këto dy skuadra angleze po e kërkojnë talentin e Kosovës

02/05/2019

Talenti i Wolfsburg me prejardhje nga Kosova, Elvis Rexhbecaj, ka shkelur syrin e dy skuadrave nga Anglia. 21 vjeçari në vitin 2017 ka debutuar për ... Read More

Talenti i Ajax jep shpresa për Liverpool dhe Arsenal, lë të hapur mundësinë për largim

25/04/2019

Talenti i Ajax jep shpresa për Liverpool dhe Arsenal, lë të hapur mundësinë për largim Talenti premtues i Ajax Amsterdam duket se ka filluar të ... Read More

Juventus shumë afër marrëveshjes me Joao Felix

15/04/2019

Talenti premtues i Benficas, Joao Felix, është lojtari që po vëzhgohet nga shumë skuadra të mëdha evropiane. Forma e lartë e treguar në kampionatin portugez, ... Read More

Talenti Kean thyen rekordin e Balotellit në Serie A, vazhdon formën e jashtëzakonshme

13/04/2019

Talenti Kean thyen rekordin e Balotellit në Serie A, vazhdon formën e jashtëzakonshme Tinejxheri i Juventus, Moise Kean, ka vazhduar formën e tij të lartë ... Read More

Gentrit Zeneli, talenti i futbollit nga Kaçaniku

25/03/2019

Talenti dhe pasioni i madh për futbollin e ka bërë atë fitues të disa çmimeve të rëndësishme. Ka arritur të përfaqësojë në shumë gara jo ... Read More