Tag: takoi

Flet ish-burri i Violeta Kajtazit, tregon kur dhe si e takoi për herë të parë këngëtaren

13/01/2021

Ish-burri i Violetë Kukaj tregon se e takoi këngëtaren në moshën 12-vjeçare. Violetë Kukaj së fundmi ka qenë në qendër të mediave rozë për pamjen ... Read More

Lajm katastrofal për Bayernin

08/11/2020

Lëndohet Kimmich. Klasikja gjermane në mes të Borussia Dortmund dhe Bayern Munich i takoi kësaj të fundit, por duket se lajme jo të mira vinë ... Read More

Veseli në Vushtrri: Nuk ka forcë që na ndalë në rrugën e reformave

26/05/2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në Vushtrri, takoi strukturat e reja të degës së PDK-së në Vushtrri në prani të udhëheqësve qendror ... Read More

Milan 1:0 Lazio, këto janë notat e dy shqiptarëve

13/04/2019

Ka përfunduar edhe kryendeshja e javës në Serie A, ajo mes Milan dhe Lazio. Ky takim i takoi ‘Rosonerëve’, të cilët shënuan fitore minimale 1:0, ... Read More

Haradinaj: Kosova e përkushtuar për raporte të mira ndërfqinjësore

02/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, takoi sot Emisaren e Veçantë për Ballkanin Perëndimor nga Ministria e Jashtme e Çekisë, Janina Hrebickova, me të ... Read More

Granit Xhaka takon aktorin me famë botërore

02/04/2019

Granit Xhaka përmes rrjeteve sociale ka treguar se takoi një nga aktorët e tij të preferuar. Granit Xhaka në rrjete sociale ka publikuar imazhe pranë ... Read More

Veseli takon studentë kosovarë në Japoni

17/03/2019

Gjatë qëndrimit në Japoni, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, takoi edhe komunitetin shqiptar që jeton dhe vepron në Tokio. Ai me këtë rast ... Read More

Basha fton dibranët në protestën e opozitës më 16 mars në Tiranë

13/03/2019

Me qindra dibranë, të cilët kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i takoi në Dibër shprehën revoltën e tyre për mashtrimin dhe braktisjen nga qeveria, si ... Read More

Haradinaj: Kosova ka nevojë për zërin e Maltës në proceset e rëndësishme ndërkombëtare

06/03/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, takoi sot ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë, të Maltës, Carmelo Abela, me të cilin bisedoi për ... Read More

Zhytësi kaloi pranë krijesës misterioze të gjatë afro dhjetë metra (Video)

13/02/2019

Ben Laurie ishte duke u zhytur në bregdetin e Cape Brett të Zelandës së Re, kur takoi një krijesë misterioze që e quajti ‘gjarpër deti’. ... Read More

Meta del me qëndrim publik: Të anulohet projekti ‘Unaza e Re’

03/02/2019

Pasi takoi dhe dëgjoi nga afër banorët e Astirit, pronat dhe shtëpitë e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re, Presidenti Ilir Meta ... Read More

Gjyshja martohet me adoleshentin pasi e takoi në funeralin e të birit (Foto)

15/01/2019

Një gjyshe 72-vjeçare që u martua me një adoleshent që e takoi në funeralin e të birit insiston se ai është një “i dashur i ... Read More