Tag: Superligës

Me Malishevën nuk ka shaka, kthen kokulur edhe Feronikelin

18/09/2021

Malisheva ka bërë një tjetër ndeshje të mirë në kuadër të Superligës së Kosovës. Në një ndeshje aspak të lehtë në letër, skuadra e Malishevës ... Read More

Emir Sahiti i hapur të vije të luajë për Kosovën

03/09/2021

U lind e rrit në Prishtinë. Sot, është njëri ndër yjet e Superligës në Kroaci, ku së fundi ka shënuar e asistuar. Emir Sahiti që ... Read More

Ethet’ e fundit të Superligës, tre trofe, por një kampion, FSHF shpërndan zyrtarët në Durrës, Shkodër e Ballsh

26/05/2021

FSHF ka marrë të gjitha masat për fundin e Superligës teksa kampioni mund të vendoset në tre  qytete.Për këtë skenar FSHF ka shpërndarë tre trofe ... Read More

20/05/2021

Enxhi Biba  Ky sezon i Superligës do të kujtohet gjatë, si rrallë herë në vitet e fundit, dy java përpara përfundimit gjithçka është e hapur, ... Read More

Merr fund drama në Turqi – një gol përcakton kampionin e ri

15/05/2021

Besiktasi është kampioni i ri i Superligës së Turqisë në futboll. Ata sonte fituan 1:2 ndaj Goztepes, duke e fituar për të 16-tën herë titullin ... Read More

Ylli kampion i Kosovës

11/05/2021

YLLI është kampion i Superligës së Kosovës në Basketboll pasi e mundi Pejën 70 me 67 edhe në finalen e tretë. YLLI është kampion i ... Read More

Rokadë në Superligë, Teuta rrëmben kreun, Partizani ngec në Korçë përpara derbit, Skënderbeu kap zonën “play out”

08/05/2021

Në këtë sezon të Superligës është e vështirë të parashikosh, aq më tepër të projektosh një fitues. Katër javë përpara përfundimit të sezonit gara për ... Read More

Ndërpritet ndeshja Ponte Prizreni – Peja, pejanët akuzojnë vendasit për dhunë pas pjesës së parë

04/05/2021

Ndeshja vendimtare e gjysmëfinales së play-offit të Superligës në basketboll mes Ponte Prizrenit dhe Pejës është ndërprerë pas pjesës së parë. Pikërisht pas mbylljes së ... Read More

Mësohen datat e ndeshjeve të Kosovës kundër Komorosit dhe Gambisë

30/04/2021

FFK pak ditë me parë ka konfirmuar edhe dy miqësore, por që kryesisht do të luajnë me futbollistë të Superligës. Dardanët do të përballen me ... Read More

Dyshimet për kurdisje të lojëve në Superligë, Ballkani iu shkruan letër presidentes dhe kryeministrit

25/04/2021

Lideri i Superligës Ballkani iu është drejtuar me letër të hapur liderëve të vendit, duke u ankuar dhe duke ngritur dyshime se po kurdisen ndeshjet ... Read More

Shpërbëhet Superliga

20/04/2021

72 orë pas ardhjes në jetë të Superligës Evropiane, ajo mund të shpërbëhet. Në Angli raportohet se Manchester City dhe Chelsea duan të tërhiqen dhe ... Read More

Këto dy skuadra po e mendojnë largimin nga Superliga Evropiane

19/04/2021

Lajmi i Fundit Krijimi i Superligës Evropiane ka ngjallur reagime të mëdha nga UEFA dhe FIFA të cilat paralajmëruan dënime të ashpëra për ekipet pjesëmarrëse ... Read More