Tag: substancave

Kapen rreth 17 kilogramë marihuanë në Vërmicë

29/03/2019

Oficerët e Doganës së Kosovës kanë kapur rreth 17 kg të substancave narkotike të llojit marihuanë gjatë tentimit për të u kontrabanduar në Kosovë. “Gjatë ... Read More

Super ushqimet që jua pastrojnë arteret dhe ju mbrojnë nga sulmi në zemër

21/01/2019

Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kohën shpie në një sëmundje që njihet si arterioskleroza. Sipas ... Read More