Tag: Street”

Ky vend do të ndalojë pirjen e duhanit në zona të veçanta

03/10/2019

Bourke Street Mall ka vendosur të ndalojë pirjen e duhanit të premten por këshilltari i Melbourne, Beverley Pinder dëshiron që ligjet të prekin të gjithë ... Read More

Kërcimi lartë i lepurit, në momentin që po i afrohej një makinë

10/07/2019

Makina e Google Street View, që po merrte pamjet e një rruge në Biala Droga në Poloni, ka zënë edhe momentin e kërcimit të një ... Read More

WSJ: Apple dhe Goldman Sachs do të lansojnë kartelat e kreditit për iPhone

21/02/2019

Një raport i Wall Street Journal thotë se Apple po bashkëpunon me Goldman Sachs për të lansuar një kartelë krediti të re që do të ... Read More

Thënie nga filmi ‘The Wolf of Wall Street’ mbi tepricën dhe suksesin

20/02/2019

I bazuar në historinë e vërtetë të Jordan Belfort, filmi “The Wolf of wall Street” ishte shfaqur për herë të parë në muajin dhjetor të ... Read More

Softueri ri i mundëson GoPro Fusion të merr imazhe për Google Street View (Foto)

06/02/2019

Kamera GoPro 360 tani mund të merr imazhe edhe për Google Street View, kanë bërë të ditur zyrtarë të kompanisë Panoskin, që e kanë zhvilluar ... Read More

Margot Robbie do të jetësojë lodrën e famshme “Barbie” në një film hollivudian

09/01/2019

Ajo u bë e njohur në saje të një roli kryesor në filmin “Wolf of the Wall Street”, ku përkrah kishte Leonardo DiCaprion. Bëhet fjalë ... Read More