Tag: Strategjinë

Facebook me logo dhe strategji të re të brendit

05/11/2019

Kompania ka zbuluar një logo dhe strategjinë e re të brendit, për të cilën beson se do ta ndajë më qartë Facebook-un si një kompani ... Read More

Publikohet Strategjia e Francës për Ballkanin Perëndimor

30/04/2019

Ambasada franceze në Maqedoninë Veriore publikoi sot Strategjinë e Ballkanit Perëndimor, miratuar me kërkesën e presidentit francez Emmanuel Macron, me qëllim të afrimit më pranë ... Read More

Kosnett kërkon që Qeveria e Kosovës të implementojë Strategjinë Kombëtare për të Drejtën e Pronës

06/04/2019

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett e ka porositur Qeverinë e Kosovës që të zbatojë Strategjinë Kombëtare për të Drejtat e Pronës. Ambasadori amerikan, ... Read More

Edmond Ademi: Bashkëpunim të ngushtë me diasporën

06/03/2019

6 Mars 2019 / 9:45 Qeveria e ka miratuar strategjinë Kombëtare për bashkëpunim me diasporën . Ky është dokumenti i parë strategjik lidhur me bashkëpunimin ... Read More

Këshilli Prokurorial miraton strategjinë për krimet e luftës

21/02/2019

Këshilli Prokurorial i Kosovës miratoi sot strategjinë e krimeve të luftës, iniciuar kohë më parë nga Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, e cila është rezultat ... Read More

Reali ka shpenzuar 383 milionë euro më pak se Barça që nga viti 2014

06/02/2019

Real Madrid ka ndryshuar strategjinë e tyre të transferimit me një rimodelim të Santiago Bernabeus ndërsa Barcelona dhe Atletico Madridi kanë rritur shpenzimet e tyre. ... Read More

Pacolli: Serbia u premton armë dhe ndihma financiare shteteve afrikane për tërheqjen e njohjeve të Kosovës

21/01/2019

Ministri i Jashtëm i Kosovë, Behgjet Pacolli, ka folur për strategjinë që Serbia po e përdorë për të tërhequr njohjet e Kosovës shtetet e varfra ... Read More