Tag: stërvitore

Kombëtarja në Hungari, Edy Reja bën dy ndryshime, përfshihet Uzuni

08/10/2021

Kombëtarja shqiptare u ka dhënë fund seancave stërvitore në Durrës dhe është nisur drejt Budapestit, ku do të përballet ndaj Hungarisë mbrëmjen e së shtunës ... Read More

Uzuni besimplotë përpara Polonisë: Asnjë kundërshtar nuk është i pakalueshëm

31/08/2021

Në konferencën e zakonshme përpara seancës stërvitore përpara sfidës ndaj Polonisë në transfertë, ditën e enjte në orën 20:45, të vlefshme për fushatën kualifikuese të ... Read More

Zlatan Ibrahimoviç i jep lajmin e mirë Milanit

20/07/2021

Zlatan Ibrahimoviq është duke vazhduar rikuperimin në qendrat stërvitore të klubit për sezonin e ri. Mediat italiane kanë bërë të ditur se sulmuesi 39-vjeçar po ... Read More

Pak para El Clasicos, Barcelona merr një lajm pozitiv dhe një negativ

08/04/2021

Skuadra e Barcelonës është mbledhur për të mbajtur seancën e radhës stërvitore. Në seancën e sotme stërvitore që ka kryer Barcelona është parë mungesa e ... Read More

Nuk i përshëndeti fare, kështu i injoroi Ibrahimoviç tifozët e tij kosovarë

27/03/2021

Zlatan Ibrahimoviç para pak minutave mbajti seancën e parë stërvitore me shokët e tij të skuadrës së Suedisë në ‘Fadil Vokrri’. Suedia nesër do të ... Read More

Lojtarët e Kosovës zhvilluan stërvitjen e parë para ndeshjeve ndaj Lituanisë dhe Suedisë

23/03/2021

Futbollistët e Kosovës kanë zhvilluar seancën e parë stërvitore para dy ndeshjeve të kësaj jave, Lituanisë (miqësore) dhe Suedisë (zyrtare). Përzgjedhësi Bernard Challandes ka përcjellë ... Read More

Real Madridi me mungesa të mëdha në ndeshjen kundër Atalantas në Ligën e Kampionëve

19/02/2021

Nga qendra stërvitore e Real Madridit, nuk vijnë lajme të mira për klubin, pasi në stërvitjen e fundit në mëngjes, një numër lojtarësh kryesorë munguan. ... Read More

Pamje nga përgatitjet e Kosovës për ndeshjen ndaj Bullgarisë

23/03/2019

Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar sot seancën stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e parë kualifikuese kundër Bullgarisë, të cilën do ta zhvillojë të ... Read More

Telashe në sulmin e Shqipërisë, lëndohet edhe Armando Sadiku

20/03/2019

Në seancën stërvitore të paradites së kësaj të mërkure ka shfaqur probleme sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku. Futbollisti i saporikthyer pas një dëmtimi ... Read More