Tag: stadiumin

Duka homazhe fizioterapistit të Kombëtares: U largua një person i shkëlqyer! Yll e kishte emrin, ashtu ishte dhe në jetë!

14/09/2021

Gjatë homazheve të kryera në stadiumin “Selman Stërmasi”, për ndarjen nga jeta të fizioterapistit të Kombëtares shqiptare, Ylli Mihali, në fjalën e tij Presidenti i ... Read More

VIDEO/ Të mbuluar me flamuj e plisa në kokë, Elbasani “vishet” kuq e zi, ja atmosfera para sfidës me Hungarinë

05/09/2021

Tifozë të shumtë janë mbledhur këtë të diel në Elbasan, ku në stadiumin e qytetit do të zhvillohet sfida mes Shqipërisë dhe Hungarisë, e vlefshme ... Read More

“Bëjmë ndeshje më të mira, jemi të pafat”, kapiteni Etrit Berisha: Ndaj Hungarisë vetëm për fitore!

04/09/2021

Në prag të sfidës së nesërme ndaj Hungarisë, në orën 18:00, në stadiumin “Elbasan Arena”, e vlefshme për fushatën kualifikuese të Botërorit, foli në konferencën ... Read More

Hysaj shënon golin e dytë në Serie A dhe tregon se pret fëmijën e dytë

28/08/2021

Lazio ka shkatërruar me rezultatin tenistik 6-1 skuadrën e Spezias në stadiumin “Olimpico” të Romës. Ndeshja nisi malore për kryeqytetasit me skuadrën mike që shkuan të ... Read More

Florian Marku konfirmon duelin e tij, padyshim se do të ketë spektakël

16/08/2021

Florian Marku konfirmon përballjen me ukrainasin, do të ndeshjet para 78 mijë tifozëve në stadiumin e Tottenham. Fillimisht përballja ishte vendosur më datë 7 gusht, ... Read More

Gjermania dhe Anglia zbresin në fushë, ja zgjedhjet e Lëv dhe Sauthgejt

29/06/2021

Duke filluar nga ora 18:00 do të luhet supersfida Angli-Gjermani në stadiumin “Uembli” për fazën e 1/8-ve të Kampionatit Europian. Një sfidë mjaft e veçantë ... Read More

Nis Euro 2020 / Festë madhështore në “Olimpiko” të Romës

11/06/2021

Ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së Euro 2020. Në pamjet e publikuara nga UEFA, duket atmosfera spektakolare në stadium. ... Read More

Kosova teston veten përballë San Marinos, mësoni zgjedhjet e trajnerit Shaland për sfidën e sotme

01/06/2021

Kosova duke filluar nga ora 18:00 pret në stadiumin “Fadil Vokrri” San Marinos , në një përballje miqësore e cila do të shërbejë si test ... Read More

FSHF s’poston finalen e Kupës së Shqipërisë më 31 maj

25/05/2021

Finalja e Kupës së Shqipërisë, Skënderbeu – Vllaznia do të mbahet më 31 maj, duke nisur nga ora 19:00 në stadiumin Kombëtar “Air Albania”. Zyra ... Read More

Ndeshja Gjilani-Drita do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, refuzohet kërkesa për lokacionin

29/04/2021

Refuzohet kërkesa për lokacionin, ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Dritës do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Dritës në kuadër ... Read More

Lojtari më i vlefshëm i Suedisë nuk starton sonte

28/03/2021

Sot me fillim nga ora 20:45, Kosova do të përballet me Suedinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror. Sipas medias ... Read More

Ndeshja Spanjë – Kosovë zhvillohet në stadiumin e Sevillas

28/01/2021

Ndeshja Spanjë – Kosovë do të zhvillohet në stadiumin e Sevillas. Federata e Kombëtares së Spanjës ka konfirmuar stadiumin ku do zhvillohet përballja me Kosovën. ... Read More