Tag: sportin

Egzon Hyseni: Disiplina e hekurt dhe dëshira e madhe shkak i trofeve të mia

31/10/2020

Kampion në sportin të cilin e kultivon tashmë prej disa vitesh. Egzon Hyseni vjen në një rrëfim ndryshe, ku tregon eksperiencën e tij. Pas disa ... Read More

Bekim Haxhiu: Modeli ynë, shembull suksesi i menaxhimit, Shqipëria të na kopjojë

06/10/2020

“Shqipëria të marrë nga ne ligjin e sponsorizimit për sportin”, deputeti i Kosovës: Klubet përfitojnë tani 25-30 milionë euro Deputeti i Kuvendit të Kosovës Bekim ... Read More

Luftë në ring e luftë në jetë/ Koronavirusi trondit sportin. Ish-trajneri i kombëtares së boksit pëson vdekje klinike

23/03/2020

Koronavirusi ka tronditur sportin në Shqipëri. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, është gjendje tepër të rëndë. Fillimisht u raportua se Kurti ishte viktima ... Read More

Ky është kosovari me rekordin më të çuditshëm në botë

06/10/2019

Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë çmime ... Read More

Kushtrim Bajraktaraj fiton medalje në Santoja Cup IFBB

08/04/2019

Kosova po vazhdon sukseset e mëdha me sportin, kësaj radhe në garat e ‘BodyBuilding’. Ishte Kushtrim Bajraktaraj, kampioni i shumëfishtë në Kosovë në këtë sport, ... Read More

Klubi i karatesë Prishtina vazhdon me suksese

12/03/2019

Interesimi nga të rinjtë në Kosovë për sportin e karatesë po shtohet dita ditës, por sukseset nuk po mungojnë. Një shembull i gjithë kësaj është ... Read More