Tag: Spanjës

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Athetic Bilbao

16/01/2022

Real Madrid – Athetic Bilbao, formacionet e mundshme të finales së Superkupës së Spanjës. Real Madrid dhe Athletic Bilbao do të luajnë sot (e diel) ... Read More

Athletic Bilbao shkon në finalen e Superkupës së Spanjës, mposht Atletico Madridin

13/01/2022

Bilbao mposhtë me rikthim Atleticon dhe shkon në finalen e Superkupës së Spanjës. Është mësuar edhe skuadra e dytë finaliste në Superkupën e Spanjës. Ka ... Read More

Barcelona- Real Madrid, formacionet zyrtare

12/01/2022

El Clasico ndërmjet Barcës dhe Realit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Barcelona dhe Real Madridi kanë udhëtuar në Arabinë Saudite për ta zhvilluar përballjen ... Read More

Mbreti që desh e rrezikoi mbretërinë për shkak të dëshirave seksuale

24/10/2021

01:22 | 24 Tetor 2021 Ish-mbreti i Spanjës, Juan Carlos I, morri një ineksion të hormoneve femërore, pasi dëshira e tij për seks përbënte rrezik ... Read More

Bonucci vjen me një reagim pas kartonit të kuq ndaj Spanjës

07/10/2021

Bonucci kërkon falje për kartonin e kuq ndaj Spanjës. Mbrojtësi i Italisë, Leonardo Bonucci ka reaguar në mediat sociale për t’u kërkuar falje tifozëve pas ... Read More

Kosovë – Spanjë, këtë kombëtare e favorizojnë Bastoret

08/09/2021

Bastoret as që e bëjnë hesap Kosovën kundër Spanjës, këto janë kuotat Shtëpitë kryesore të basteve botërore janë duke e favorizuar tejet shumë Spanjën kundër ... Read More

Kombëtarja e Spanjës mbërrin në Kosovën, nesër luan në ‘Fadil Vokrri’

07/09/2021

Kombëtarja e Spanjës tashmë ka ateruar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës. Kjo është bërë e ditur nga vet kombëtarja përmes një postimi në profilin e ... Read More

Spanja publikon listën për ndeshjen me Kosovën

26/08/2021

Selektori i Spanjës, Luis Enrique e ka bërë publike listën për ndeshjen me Kosovën. Spanja në shtator do t’i luaj tre ndeshje, ndaj Suedisë, Gjeorgjisë ... Read More

Isco – Real Madrid, vjen lajmi i fundit nga Spanja

06/08/2021

Mesfushori Isco Alarcon duket se karrierën do ta vazhdojë jashtë Spanjës. Sipas mediave spanjolle, Isco është i gatshëm të largohet nga Spanja nëse merr një ... Read More

Kartonët nuk e ndalin Xhakën, shqiptari shfaqet në fushë në ndeshjen ndaj Spanjës, kapiteni motivon në mënyrën e duhur shokët e ekipit

02/07/2021

Aktualisht është duke u luajtur pjesa e dytë e minutave shtesë, mes Zvicrës dhe Spanjës. Pas përfundimit të pjesës së parë të shtesës prej 15 ... Read More

Deklaratë prekëse nga Xhaka: Më është thyer zemra që nuk do të luaj nesër

01/07/2021

Granit Xhaka nuk do të luaj me Zvicrën në çerekfinale kundër Spanjës në Euro2020. Mesfushori shqiptar u ndëshkua me karton të verdhë ndaj Francës dhe ... Read More

Spanja e bën dramë, shënohen 8 gola në ndeshjen me Kroacinë, iberikët presin fituesin e Francë-Zvicër

28/06/2021

Ndeshje dramatike ajo mes Kroacisë dhe Spanjës, sfida me më shumë gola deri më tani. Koha e rregullt përfundoi 3-3, ndërsa në shtesë Spanja fitoi ... Read More