Tag: Southamptonit

Ky do të ishte formacioni me yje i Southamptonit nëse do t’i mbante disa nga lojtarët

03/05/2019

Ky do të ishte formacioni me yje i Southamptonit nëse do t’i mbante disa nga lojtarët Tifozët e Sothampton mund t’i shikojnë me krenari ndeshjet ... Read More

ZYRTARE: Angli – Kosovë luhet në këtë stadium

01/05/2019

Anglia do të kthehet në stadiumin ‘St Mary’s’ të Southamptonit për ta zhvilluar ndeshjen kualifikuese për Evropianin e vitit 2020 ndaj Kosovës, ka konfirmuar Federata ... Read More

Shënohet goli më i shpejtë në histori të Premierligës

23/04/2019

Ndeshja mes Watford dhe Southamptonit ka dhuruar golin më të shpejtë në histori të Premierligës. Sulmuesi Shane Long, ka arritur të hyjë në librat e ... Read More

Sanchez pritet t’i mungojë rreth dy muaj Unitedit

04/03/2019

Alexis Sanchez është lënduar në ndeshjen e fundjavës ndaj Southamptonit dhe pritet të mbetet jashtë fushave për rreth dy muaj. Sulmuesi kilian u zëvendësua pas ... Read More

Man Utd 3-2 Southampton: Notat e lojtarëve, Lukaku më i miri

02/03/2019

Manchester Unitedi fitoi ndaj Southamptonit me rezultat 3-2 në Old Trafford në kuadër të xhiros së 29-të në Ligën Premier. Golat për Djajtë e Kuq ... Read More

Unitedi fiton dramën në Old Trafford ndaj Southamptonit

02/03/2019

Manchester United arriti të fitojë ndaj Southamptonit me rezultat 3-2 në Old Trafford. Djajtë e Kuq ishin më të mirë, qarkulluan më shumë topin dhe ... Read More

Cedric Soares në Itali për të mbyllur transferimin: Jam i lumtur, forca Inter!

25/01/2019

Mbrojtësi i djathtë i Southamptonit dhe Portugalisë, Cedric Soares ka arritur në Itali për të përfunduar transferimin e tij te Interi. Gjatë fillimit të kësaj ... Read More

Cedric te Interi, të premten mbyllet marrëveshja?

24/01/2019

Interi mund ta mbyll marrëveshjen me mbrojtësin e Southamptonit dhe Portugalisë,  Cedric Soares, brenda të premtes. Alfredo Pedulla i Sportitalia raporton se Interi ka arritur ... Read More