Tag: solemne

Meta vlerëson pesë kampionë, rekordmenë dhe trajnerë të shquar të peshëngritjes shqiptare: Burim krenarie kombëtare

30/01/2021

Me anë të një ceremonie solemne, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sportistë dhe trajnerë të spikatur të peshëngritjes shqiptare, të cilët me rezultatet e ... Read More

Tahiri: Kushtetuta, themeli juridik i rendit tonë politik, ekonomik e social

08/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka organizuar sot pritje solemne në shënim të Ditës së Kushtetutës, me ç’rast ka deklaruar se Kushtetuta është themel juridik ... Read More

Skenderaj nderon Komandantin Legjendar, Adem Jashari

06/03/2019

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka mbajtur sot seancë solemne, me rastin e Epopesë së UCK-së, në nderim të Kryekomandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ... Read More

Veseli: Miqësia me ShBA-në dhe Aleancën Veriatlantike është e përjetshme, sikurse liria për të cilën luftuan dëshmorët

06/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën solemne për “Epopenë e UÇK-së”, ka thënë se Adem Jashari dhe familja e tij ranë që ... Read More

Haradinaj flet për fjalët e rënda që i tha dje në Kuvendin e Kosovës

18/02/2019

Në seancën solemne për nder të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli mbajti një fjalim që bëri të tjerët ... Read More

Veseli: Qeveria nuk do të bjerë për shkak të taksës dhe Serbisë

17/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën solemne të Kuvendit në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se taksa ndaj Serbisë ... Read More

Ngritet solemnisht flamuri i Republikës së Kosovës

17/02/2019

Për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës, sot është bërë ngritja solemne e flamurit të Republikës së Kosovës. Në praninë e krerëve shtetëror, presidentit ... Read More

Haradinaj: Pavarësia jeton te të gjithë qytetarët e Kosovës

17/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në mbledhjen solemne të Qeverisë me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, tha se pavarësia jeton te të ... Read More

Ceremonia solemne me rastin e ngjitjes së flamurit të NATO-s, para Qeverisë

12/02/2019

Ka filluar ceremonia solemne me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s përpara objektit të Qeverisë së Maqedonisë e cila së shpejti do ta bartë ... Read More

Anulohet seanca e deklaratave solemne të anëtarëve të KSHZ-së

27/07/2018

27 July 2018 / 9:56 Seanca ku duhej të jepeshin deklaratat solemne të anëtarëve të rinj të KSHZ-së janë anuluar. Shkak i anulimit të seancës ... Read More