Tag: Slamit

Loriana Kuka e mposht rusen, kalon në gjysmëfinale të Grand Slam

25/10/2020

Loriana Kuka ka kaluar në gjysmëfinalë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Hungarisë, ... Read More

Loriana Kuka kalon në randin e trete të Grand Slamit të Hungarisë

25/10/2020

Loriana Kuka në rundin e tretë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka ka kaluar në rundin e tretë të Grand Slamit të Hungarisë, pasi ... Read More

Akil Gjakova prek çerekfinalen në Baku

11/05/2019

12:24 | 11 Maj 2019 12:24 | 11 Maj 2019 Akil Gjakova ka siguruar kalimin në çerekfinale të ‘Grand Slamit’ të Baku. Xhudisti nga Kosova ... Read More

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Dyseldorf

22/02/2019

Majlinda Kelmendi pas pak minutash do të zbresë në sallë për ta zhvilluar finalen e Grand Slamit të Dyseldorfit të Gjermanisë. Xhudistja nga Peja në ... Read More

Majlinda Kelmendi arrin në finale të Grand Slamit të Dusseldorfit

22/02/2019

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka arritur në finalen e madhe të Grand Slamit të Dusseldorfit në Gjermani. Majlinda Kelmendi ka vazhduar shkëlqimin e saj ... Read More

Majlinda Kelmendi fiton edhe ndeshjen e dytë, kalon në çerekfinale në Grand Slamin e Dusseldorfit

22/02/2019

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka kaluar në çerekfinale të Grand Slamit të Dusseldorit në Gjermani. Majlinda ka vazhduar me ndeshje të mira dhe fitore ... Read More

Kuka: Medalja e fituar të jetë dhuratë për dy ngjarje të reja për sportin dhe sportistët

10/02/2019

Distra Krasniqi është mposhtur në finalen e Grand Slamit të Parisit. Xhudistja nga Kosova shkëlqeu në Paris, por në fund nuk kishte fat për ta ... Read More