Tag: shpërngulur

“Pse shpërfytyroheni me zor?”, Vesa Luma i jep përgjigjen epike ndjekëses që e akuzoi për ndërhyrje kirurgjikale

21/10/2020

Këngëtarja Vesa Luma dhe Big Basta janë shpërngulur prej kohësh në Zelandën e Re. Dyshja është gjithmonë aktive në rrjete sociale ku ndajnë me ndjekësit ... Read More

Morena Taraku nis lidhjen me një shtetas turk. Kush është i dashuri që e mbush me dhurata

08/08/2020

Morena Taraku prej disa kohësh është shpërngulur në Turqi, ku dhe po tenton të prekë famën ndërkombëtare, por pse jo edhe të shijojë një dashuri ... Read More

Fshati i braktisur i Llapit, aty ku jetojnë vetëm dy familje (Video)

28/02/2019

Ka pothuajse 17 vite qe është shpërngulur nga ky vend. Por, asnjë here për ta harruar. Ragip Fetahu, vjen çdo fundjavë në  vendin e lindjes ... Read More

Shtëpia e Mahmut Pashë Gjinollit, objekti i vjetër në Vushtrri që ka kryer shumë funksione (Video)

28/01/2019

Ishte shpërngulur nga Podujeva në këtë lagje, që nga mosha tetë vjeçare. Aty ku gjendet njëra ndër shtëpitë më karakteristike të këtij qyteti, ajo  e ... Read More

Afërdita Dreshaj për Adelina Ismailin: Gjithmonë numër një

05/01/2019

Modelja e njohur Afërdita Dreshaj, tash e sa kohë është shpërngulur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jeton së bashku me bashkëshortin e saj, ... Read More