Tag: shpërblehet

U kry, këtë fanellë do ta djersitë Granit Xhaka sezonin e ri

03/08/2021

Punë e kryer, Xhaka shpërblehet me kontratë të re pasi dështoi transferimi në Romë. Tashmë mund të konsiderohet si e kryer, Granit Xhaka do të ... Read More

Mësohet shuma që do ta fitojë Dsitria Krasniqi nga Kosova për medaljen e artë

24/07/2021

Distria Krasniqi do të shpërblehet me 100 mijë euro nga shteti i Kosovës. Distria Krasniqi ka ngritur emrin e Kosovës në nivelin më të lartë ... Read More

“Nesër shpërblimi për titullin kampion!” Kryebashkiaku Veliaj jep lajmin pas suksesit të Tiranës

20/07/2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka premtuar se Tirana do të shpërblehet nga bashkia e kryeqytetit për titullin e 25-ë kampion të Shqipërisë, ... Read More

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia ... Read More

Han: BE duhet ta shpërblejë Maqedoninë

26/06/2018

26 June 2018 / 8:59 Maqedonia duhet të shpërblehet prej BE-së për progresin dhe për marrëveshjen me Greqinë me të cilën i jepet fund kontestit ... Read More