Tag: shpallet

Donnarumma shpallët më i miri

29/11/2021

Donnarumma shpallet portieri më i mirë i vitit 2021 nga IFFHS. Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit e ka shpallur lojtarin e Paris ... Read More

Usyk shpallet kampion bote, e shpartallon Joshuan

26/09/2021

Usyk e shokon Joshuan, e mund dhe shpallet kampion bote. Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka arritur ta mposht Anthony Joshuan dhe të shpallet kampion bote ... Read More

Argjentina mund Brazilin, shpallet kampione e ”Copa America”

11/07/2021

Argjentina shpallet kampione e ”Copa America” ku arriti të mposhtë në finale Brazilin me rezultatin 1-0. Ángel Di María me golin e tij në minutën ... Read More

Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

21/06/2021

Federico Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes Itali – Uells. Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0. Italianët dominuan në të ... Read More

Serie A shpall Donnarumman portierin më të mirë të sezonit

31/05/2021

Donnarumma shpallet portieri më i mirë i sezonit në Serie A. Lega Serie A sot shpall më të mirët e sezonit 2020/21. Portieri më i ... Read More

Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit

27/12/2020

Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit. Cristiano Ronaldo është shpallur nga Globe Soccer Awards si lojtari më i mirë ... Read More

Publikohet lista e këngëve/ Kush janë artistët që do të marrin pjesë në Festivalin e 59 të RTSH

28/10/2020

Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në RTSH. Edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin ... Read More

Princi Leka II shpallet anëtar nderi i Klubit Rotarian Prishtina

27/05/2019

Të martën më 28 maj, Naltmadhnia e Tij Leka II, do të shpallet anëtar nderi në Klubin Rotarian Prishtina New Born. Nalmadhnia e Tij Leka ... Read More

Pacolli kërkon që gazetari britanik Graham Phillips të shpallet “persona non grata” në Kosovë

11/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Gazetari britanik Graham Phillips nesër pritet të shpallet person i padëshirueshëm (persona non grata) në Kosovë. Mësohet ... Read More

Aktori me prejardhje shqiptare, Can Yaman, shpallet mashkulli i vitit në Turqi

16/02/2019

Can Yaman shpallet mashkulli i vitit në Turqi. Aktori i njohur turk me prejardhje shqiptare, Can Yaman është shpallur mashkulli i vitit 2018 në Turqi. ... Read More

Specifikat ‘finale’ të linjës Samsung Galaxy S10 shfaqen online

13/02/2019

Seria e telefonave të Samsung Galaxy S10 do të shpallet zyrtarisht më 20 shkurt 2019 dhe presim që të gjitha detajet zyrtare të telefonit të ... Read More

“Treqind”, vendimi shpallet më 22 maj

16/05/2018

16 May 2018 / 12:59 Me 22 maj do të shpallet aktvendimi për rastin “Treqind”  ku i akuzuar është ish-ndihmësministri i Punëve të Brendshme Gjoko ... Read More