Tag: Shkollës

Barcelona fton talentin 17-vjeçar për ndeshjen e nesërme

08/01/2021

Koeman fton talentin 17-vjeçar për ndeshjen e nesërme. Futbollisti i talentuar i shkollës së La Masias, Ilaix Moriba është përfshirë në skuadrën e Barcelonës për ... Read More

Vajza shkon për të kërkuar punë si shitëse, përgjigja e shefit e lë pa fjalë

29/10/2020

Realiteti shqiptar për të gjetur punë në profesion pas mbarimit të shkollës, është i pashpresë. Të rinjtë shpesh u drejtohen pozicioneve më të “arritshëm” ku ... Read More

Iva Aliko: Si ma dëmtoi reputacionin çështja e “Zogut të Tiranës”

25/01/2020

Rrëfehet biondja seksi: Jam e shokuar nga rrjeti i prostitutave që u zbulua – “Po i dedikohem shkollës dhe të dashurit biznesmen” Iva Aliko është ... Read More

Tre persona e rrahin drejtorin e një shkolle në Skenderaj

25/05/2019

Drejtori i shkollës së mesme Teknike “Anton Çeta” në Skenderaj, Agron Istogu, është sulmuar fizikisht nga tre persona, dje në vendin e tij të punës. ... Read More

Kryeministri Haradinaj flet për notat e fillores: Isha nxënësi më i mirë në shkollë (Video)

15/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit. Haradinaj ... Read More

Haradinaj nga Irzniqi bën thirrje për arsim cilësor

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marr pjesë në manifestimin e 92 vjetorit të themelimit të shkollës “Maxhun Çekaj” në Irzniq, prej ku kërkoi që ... Read More

Erblin Avdiu, gjeniu 15 vjeçar i matematikës (Video)

07/05/2019

Ai është 15 vjeçar dhe kohën më të madhe e kalon në bibliotekën e shkollës. Është i pasionuar pas lëndës së matematikës, madje nuk ka ... Read More

Ministria e Arsimit e bën me fushë sportive shkollën e fshatit Arllat, në Drenas

16/04/2019

Me rastin e 49 vjetorit të themelimit të shkollës fillore “Mehdi dhe Sylejman Bytyqi” në fshatin Arllat të Drenasit, Ministria e Arsimit ka pajisur me ... Read More

Procesi mësimor, në shkolla të ndara etnikisht

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T17:22:32+02:00 Këta maturantë të shkollës së mesme profesionale për elektroteknikë, makineri dhe komunikacion “Vllado Tasevski” po mbrojnë temën e diplomës. Në këtë mënyrë përfundon ... Read More

Nxënësit nga Kosova zënë vendin e dytë në rajon për kodim

05/04/2019

Me lojën e reflekseve (reaction game) e cila teston reagimet e njerëzve, nxënësit e Shkollës Fillore “Faik Konica” nga Prishtina kanë zënë vendin e dytë ... Read More

Ahmeti tregon disa nga projektet që po realizohen në Prishtinë

02/04/2019

Ka filluar renovimi në oborrin e shkollës fillore e mesme e ulët (SHFMU) “Elena Gjika”, në Prishtinë. Kështu ka bërë të ditur në një postim ... Read More

Zënkë mes nxënësve në autobusin me numër 5

20/03/2019

20 Mars 2019 / 16:26 Disa nxënës të shkollës së mesme sot pasdite janë përleshur fizikisht në autobusin me numër 5 në Shkup, i cili ... Read More