Tag: shkarkua

Kthesë e madhe, Boban shumë afër të bëhet drejtor i skuadrës së Serie A, rivalit të Milanit

25/10/2020

Ish-drejtori i Milanit, Zvonimir Boban është pranë rikthimit në futboll. Kroati u shkarkua nga Milani në mars të këtij viti, pasi e kishte kritikuar drejtorin ... Read More

ZYRTARE/ Koeman prezantohet te Barcelona

19/08/2020

Ronald Koeman është vendosur në krye të pankinës së Barcelonës, që do të zëvendësoj Setienin, i cili u shkarkua pas rezultateve të dobëta. Trajneri holandez dhe klubi spanjoll kanë nënshkruar ... Read More

‘Ciao’ Allegri, trajneri i madh po rikthehet te Juventus

22/04/2019

Antonio Conte shtë bërë cak i disa skuadrave të mëdha evropiane. Antonio Conte u shkarkua në verën e kaluar nga Chelsea, gjersa shumë skuadra kanë ... Read More

Mourinho e gjen klubin e radhës në Francë

27/03/2019

Jose Mourinho ka qenë i papunësuar që nga 18 dhjetori, kur u shkarkua nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit. Megjithatë, tani besohet se ai ... Read More

Mourinho do t’i kthehet futbollit në qershor

23/03/2019

Tre muaj pasi u shkarkua nga Manchester Unitedi, Jose Mourinho është i gatshëm t’i kthehet futbollit edhe një herë tjetër.Ish-trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ... Read More

Bilic do ta merr drejtimin e Besiktasit, Gunes trajner i kombëtares turke

27/02/2019

Slaven Bilic nuk do të mbetet pa punë për një kohë të gjatë pasi u shkarkua nga Al-Ittihad. Gjersa është në pritje të kompensimit nga ... Read More

Rikalo: Shkarkimi, dëshmi se për serbët nuk ka vend në institucionet e Kosovës

03/02/2019

Nenad Rikalo, i cili u shkarkua nga posti i Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot se ... Read More

Mourinho në këtë janar te Real Madridi, ia kërkon Perezit dy yjet e Interit

08/01/2019

Pas u shkarkua nga Manchester United, ka shumë zëra për të ardhmen e Jose Mourinhos. Në Angli janë të bindur se ‘Special One’ po bëhet ... Read More