Tag: shkaku

Top formacioni me lojtarët që nuk do marrin pjesë në “Euro 2020” shkaku i lëndimeve

10/06/2021

Formacioni me top lojtarët që nuk do marrin pjesë në “Euro 2020” shkaku i lëndimeve. Nesër do nis Kampionati Evropian “Euro 2020”, ku sfida hapëse ... Read More

Ndeshja ndaj Gjeorgjisë, mungon De Ligt

05/06/2021

De Ligt mungon ndaj Gjeorgjisë shkaku i një lëndimi. Matthijs de Ligt do të mundojë në miqësoren ndaj Gjeorgjisë. Nesër Kombëtarja e Holandes do të ... Read More

A e la Mc Kresha muzikën shkaku i fesë?

22/05/2021

Mc Kresha lë muzikën shkaku i fesë? Javën e kaluar, në rrjete sociale ka qarkulluar një foto e Mc Kreshës me një hoxhë e cila ... Read More

Milania sheh ‘hajrin’ Mourinhos, transferon yllin e Serie A

05/05/2021

Ardhja e Mourinhos, Milan do transferojë yllin e Serie A shkaku i tij. Jose Mourinho tek Roma do të ndryshojë shumë gjëra në merkaton e ... Read More

Juventus duhet t’i shesë disa nga yjet, shkak humbjet nga pandemia

11/04/2021

Nga humbjet financiare shkaku i COVID-19, Juventus i duhet të shesë disa nga yjet. Pandemia i ka prekur shumë financiarisht klubet e futbollit, ku humbjet ... Read More

Rrahmani largohet nga Kombëtarja, kjo është arsyeja

24/03/2021

Rrahmani largohet nga Kombëtarja shkaku i lëndimit dhe kthehet në Napoli. Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, e ka lënë kampin e ekipit kombëtar ... Read More

Zidane përplaset me Juven, shkaku ylli i Serie A-së

24/02/2021

Merkatoja, Zidane përplaset me Juven, shkaku ylli i Serie A-së. Zinedine Zidane dhe Juventus tashmë janë përballë një rivaliteti të ashpër në merkato pasi që ... Read More

Policia italiane është duke hetuar Ronaldon, kjo është arsyeja

28/01/2021

Policia italiane është duke hetuar Ronaldon, shkaku i thyerjes së rregullave anti-COVID-19. Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është duke u hetuar nga Policia italiane shkaku ... Read More

Kaos te Partizani, Kardozo nuk del në stërvitje

16/01/2021

Prej 2 ditësh tashmë, sulmuesi i Partizanit, Lukas Kardozo nuk po paraqitet në stërvitje. Shkaku më i mundshëm i këtij vendimi drastik që ka marrë ... Read More

Aston Villa ndalon stërvitjet shkaku i koronavirusit, rrezikohet ndeshja ndaj Liverpool

07/01/2021

Aston Villa ndalon stërvitjet shkaku i COVID-19. Klubi anglez, Aston Villa, ka konfirmuar se ka ndaluar stërvitjet e ditës se sotme shkaku i COVIC-19. Aston ... Read More

Xherdan Shaqiri ja sheh hajrin COVID-19

06/01/2021

Liverpooli vendos ta mbajë Shaqirin, shkaku i COVID-19. Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Liverpoolit të paktën deri në verën e këtij viti, për ... Read More

Vedat Muriqi kritikohet nga tifozët

21/12/2020

Muriqi kritikohet nga tifozët, shkaku i bisedës në gjuhën serbe me Milinkovic-Savic. Vedat Muriqi është bërë cak i ofendimeve dhe fyerjeve nga tifozët, pasi u ... Read More