Tag: shitjen

Del në shitje Coutinho, zbulohet arsyeja pse Barcelona e ka marrë këtë vendim

20/03/2021

Zbulohet arsyeja kryesore pse Barcelona kërkon shitjen e Coutinhos Mundo Deporitovo ka raportuar se Barcelona kërkon shitjen e Philippe Coutinhos, përpara se ky i fundit ... Read More

Kërkohet nga Juventusi dhe City, Sassuolo s’e lejon shitjen e yllit të skuadrës

14/01/2021

Sassulo nuk e lejon shitjen e Manuel Locatellit. Drejtori sportiv i Sassuolos, Giovanni Carnevali ka paralajmëruar dy klubet e mëdha evropiane, Juventus dhe Manchester City ... Read More

Lamtumirë Griezmann, Barcelona cakton çmimin e shitjes së francezit

30/11/2020

Barcelona e vendosur për shitjen e Griezmannit në janar, francezit i vendoset çmimi i largimit. Antoine Griezmann është duke i kaluar javët e fundit si ... Read More

Coca-Cola refuzon t’i heqë shishet e plastikës!

23/01/2020

Coca-Cola nuk do të ndalojë shitjen e pijeve në shishe plastike me një përdorim të vetëm, sepse sipas tyre do të zvogëlohej shitja. Bea Perezi, ... Read More

India ndalon përdorimin e cigareve elektronike, kjo është arsyeja

20/09/2019

Kabineti qeveritar i Indisë ka njoftuar se do të ndalojë prodhimin, importin dhe shitjen e cigareve elektronike, duke thënë se janë të rrezikshme për shëndetin. ... Read More

Mungesa e gjykatësit Stavrev e ka shtyrë lëndën “Toplik” për më 17 maj

17/04/2019

S A 2019-04-17T13:10:51+02:00 Lënda “Toplik” për shitjen e tokës shtetërore për ndërtim të kompleksit “Qyteti i diellit” në Sopishte vazhdon më 17 maj, pasi seanca ... Read More

Arsenali konsideron shitjen e Lacazettes

21/02/2019

Klubi anglez, Arsenali thuhet se do të konsiderojë shitjen e sulmuesit francez Alexandre Lacazette këtë verë. Sulmuesi francez ka pasur paraqitje solide për Topçinjtë që ... Read More

Milani mendon shitjen e Kessiet për të financuar blerjen e Bakayokos

08/02/2019

Milani thuhet se është duke menduar shitjen e Franck Kessie për të financuar një transferim të përhershëm për të huazuarin nga Chelsea, Tiemoue Bakayoko. Bakayoko ... Read More

Napoli pezullon marrëveshjen me Dalian Yifang për Marek Hamsik

06/02/2019

Ka ndodhur një kthesë e jashtëzakonshme, pasi Napoli ka njoftuar se do ta “pezullojë” shitjen e Marek Hamsik te Dalian Yifang, pasi mënyra e pagesës ... Read More

PSV synon të thyejë rekordin e klubit me shitjen e Bergwijn

27/01/2019

PSV Eindhoven synon të thyejë një rekordin e klubit me shitjen e sulmuesit anësor, Steven Bergwijn. Bergwijn ka befasuar të gjithë me nivelin e lartë ... Read More

Juventusi cakton çmimin e Benatias

24/01/2019

Mediat italiane raportojnë se Juventusi të konsideronte shitjen e Medhi Benatias për 10 milionë euro, me raportet e ofertave nga Al Duhail, Al-Ittihad dhe Fulham. ... Read More

Milani e mendon shitjen e Calhanoglut te RB Leipzing si mënyrë për të siguruar fonde për Piatekun

15/01/2019

Milani është duke e konsideruar shitjen e Hakan Calhanoglu te RB Leipzig për 22 milionë euro. Ideja e klubit italian është që pastaj këto para ... Read More