Tag: shëndetshme

Rita Ora me foto të jashtëzakonshme nga palestra

04/05/2021

Rita Ora është duke bërë një jetë të shëndetshme Rita Ora ka treguar trupin e saj të jashtëzakonshëm derisa është parë duke bërë ushtrime në ... Read More

Si ta menaxhoni zemërimin, Këshilla për të gjithë “grindavecët”

25/03/2021

Këshilla. Ju mund të mendoni se shfryrja e zemërimit tuaj është e shëndetshme, se njerëzit përreth jush janë shumë të ndjeshëm, se zemërimi juaj është ... Read More

Ja arsyet se pse duhet të hani mandarina çdo ditë

11/01/2021

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë. Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrën. Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe ... Read More

Ja pse duhet të hani mandarina çdo ditë

10/01/2021

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë. Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrën. Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe ... Read More

Ushqim që ju shpëton nga sëmundjet e zemrës

26/08/2020

Ju pëlqejnë apo jo, perimet jeshile tanimë dihet se janë pjesë e rëndësishme e dietave te shëndetshme, shkruan Medical Daily. Hulumtimi më i ri, I ... Read More

Arrat apo bajamet: Kush janë më të shëndetshme?

26/07/2020

Arrat dhe bajamet janë pasura me minerale, vitamina dhe yndyrna të shëndetshme dhe secila prej tyre gjen përdorim në receta të ndryshme. Por cila prej ... Read More

Lëngu i lakres mrekullia e shëndetit në duar tuaja

26/07/2020

Lëngu i lakrës është një nga pijet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Është i pasur me polifenolë, kalcium, magnez, hekur, fosfor, sulfur, kalium, ... Read More

Cila është më e shëndetshme, veza e bardhë apo ajo e kuqe?

15/06/2020

Gjithnjë kemi menduar se vezët e kuqe janë më të shëndetshme dhe falë faktit që ato kushtojnë më shtrenjtë një gjë të tillë e kemi ... Read More

Kjo dietë iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë

11/06/2020

Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj diete është 75% yndyrë, 20% proteina dhe 5% karbohidrate. ... Read More

Majdanoz me limon kundër rrudhave, njollave dhe alergjive

02/06/2020

Me përdorimin e majdanozit dhe limonit apo uthullës së mollës, lëkura juaj do të jetë më e shëndetshme. Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme ... Read More

Receta e çajit të dafinës për të rënë nga pesha

11/05/2020

Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kilogramët e tepërt. Në raste të ... Read More

Mënyrat praktike të përdorimit të qepës kundër sëmundjeve

22/04/2020

Qepa është një nga perimet më të mira e të shëndetshme të nëntokës. Ajo mund të shkaktojë lotë e megjithatë qepa është shumë e rëndësishme ... Read More