Tag: Shakhtar

Shakhtari dhe Interi ndahen në paqe

28/09/2021

Akoma pa fitore, Shakhtari dhe Interi ndahen në paqe. Shakhtar Donetsku dhe Interi kanë luajtur pa gola (0-0) në ndeshjen e dytë të fazës grupore ... Read More

Kumbulla starton për Romën në Europa League

18/03/2021

Shakhtar Donetsk- Roma, formacionet zyrtare: Kumbualla startues, ukrainasve iu duhet mrekullia. Shakhtar Donetsk do të jetë nikoqirë i Romës në ndeshjen kthyese të 1/8 të ... Read More

Shakhtar turpëron Real Madridin, çka po ndodhë në Grupin B

01/12/2020

Real Madridi turpërohet në Ukrainë. Dy gola të shënuar nga Shakhtar në pjesën e dytë ka thelluar dramën në Grupin B të Ligës së Kampioneve. ... Read More