Tag: sezonin

Barcelona është afër, por Wijnaldum duhet të zgjedhë

18/01/2021

Mesfushori holandez i Liverpool është ende i pavendosur për sa i përket së ardhmes së tij sezonin e ardhshëm. Atij i skadon kontrata këtë verë ... Read More

Tri mënyra të thjeshta për të shmangur virusin në shëtitjen tuaj të radhës

30/12/2020

Tani me sezonin e gripit afër, është me rëndësishme se kurrë më parë të ruhemi nga coronavirusi. Nga shmangia e mikrobeve në banjat publike, te ... Read More

Transferimi i Messit në PSG, vjen deklarata e papritur nga Tuchel

06/12/2020

Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona sezonin e ardhshëm. Trajneri i Paris-Saint Germain, Thomas Tuchel, ka folur për spekulimet e fundit të cilat e ... Read More

Manchester City e nis mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, mposht Porton

21/10/2020

City e mposht me përmbysje Porton. Manchester City e ka nisur mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas ka arritur ... Read More

Milani nuk ndalet, në janar sjell dy përforcime të mëdha

19/10/2020

Milani sjell dy përforcime të mëdha në janar. Milani e filloi mirë sezonin dhe me katër fitore në katër ndeshje është në krye të tabelës ... Read More

Përcaktohet kalendari i Kategorisë Superiore, java e parë starton me supersfidën Tirana-Kukësi

28/08/2020

Shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2020-2021 është hedhur sot në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Kujtojmë që Superiorja këtë sezon do ... Read More

Reali e mori me bujë, futbollisti nuk rikthehet në Madrid as sezonin tjetër

21/06/2020

Real Madridi pritet të mos e rikthejë sezonin e ardhshëm lojtarin e tij të huazuar te Real Sociedadi Martin Odegard. Media spanjolle “AS” raporton se ... Read More

Oriola Marashi sfidon temperaturat, pozon me bikini në dëborë

06/01/2020

Modelja e njohur, Oriola Marashi nuk i ndalon pozat provokuese as në sezonin e dimrit. Marashi ka publikuar pak më parë në rrjetin e saj ... Read More

Juventus e nis me stil kampioni

24/08/2019

19:57 | 08/24/2019 Juventus e ka nisur me fitore të lehtë sezonin e ri. Bardhezinjët’ kanë mposhtur me rezultat minimal Parmën. Goli i vetëm i ... Read More

Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

02/08/2019

11:56 | 08/02/2019 Ish sulmuesi i Liverpoolit dhe Manchester United, Michael Owen, ka parashikuar sezonin e ri në Premierligë. Sipas Owen, Manchester City do të ... Read More

Formacioni i frikshëm i Juventusit për sezonin e ardhshëm

27/06/2019

13:03 | 06/27/2019 Juventus do ta nisë sezonin e ri 2019/20 me trajnerin e ri Maurizio Sarri. Me ardhjen e trajnerit të ri nënkuptohet se ... Read More

Temperaturat mbi 30 gradë, këshilla për të moshuarit

22/06/2019

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për ... Read More