Tag: Serie

Goditja e janarit: Milan siguron transferimin e yllit të Serie A

10/01/2021

Milan siguron transferimin e yllit të Serie A. Milan mbrëmë u rikthye te fitorja duke e mposhtur Torinon me rezultat 2-0 dhe Rosonerët vazhdojnë ta ... Read More

Paqe në “Olimpiko”, mes Romës dhe Interit feston vetëm Milan

10/01/2021

Është mbyllur pa fitues sfida më e rëndësishme e javës së 17-të në Serie A. Roma dhe Inter barazuan 2-2, duke i bërë një dhuratë ... Read More

El Shaarawy rikthehet në Serie A

10/01/2021

E bujshme, Stephan El Shaarawy rikthehet në Serie A. Stephan El Shaarawy pranë rikthimit aty ku shkëlqeu për disa vite. E përditshmja italiane, Corriere dello ... Read More

Telashe për Pirlon, infektohet me COVID-19 ylli i madh i Juventusit

08/01/2021

Rastet e reja me koronavirus nuk kanë të ndalur në Serie A. Tashmë edhe qendërmbrojtësi i Juventusit, Matthijd de Ligt ka rezultuar pozitiv me koronavirus. ... Read More

Milan gati ta mposht Napolin për yllin e Serie A

07/01/2021

Milan dhe Napoli në garë për yllin e Serie A. Sipas raportimeve të fundit nga Italia, Milan dhe Napoli do të duelojnë në merkato për ... Read More

Juventus mposht Milanin në shtëpi

06/01/2021

Juventusi ia shkakton humbjen e parë Milanit në Serie A pas gati një viti. AC Milan ka humbur sot me rezultat 1-3 kundër Juventusit në ... Read More

Milanit i del një problem me Donnarumman, rivali i Serie A ‘pret tek dera’

05/01/2021

Donnarumma nuk rinovon, gjiganti i Serie A ‘pret tek dera’. Nëse Gianluigi Donnarumma nuk do të rinovojë me skuadrën e Milanit atëherë Juventus do të ... Read More

Super Maldini, po e transferon yllin e Serie A për 12 milionë euro

05/01/2021

Milan transferon yllin e Serie A për 12 milionë euro. Milani mbrëmë mposhti Beneventon në transfertë me rezultat 0-2 dhe Rosonerët vazhdojnë ta mbajnë vendin ... Read More

Hapet afati kalimtar në Itali, kush kë pritet ta transferojë?

04/01/2021

Nga data e sotme, klubet nga Serie A do mund të transferojnë lojtarët e ri, në kuadër të afatit kalimtar të janarit. Afati i transferimit ... Read More

Propozohet që të vaksionuarit nga Covid-19 të lejohen në stadiumet e Italisë

02/01/2021

Presidenti i Serie A, Dal Pino, propozon që njerëzit e vaksinuar të lejohen nëpër stadiume. Presidenti i Lega Serie A, Paolo Dal Pino sugjeron që ... Read More

Po ndodh transferi i madh: Griezman transferohet në Serie A

30/12/2020

Antoine Griezman transferohet në Serie A. E ardhmja e Antoine Griezmann tek skuadra e Barcelonës duket se i ka ditët e numëruara pasi një transferim ... Read More

Milan në aksion, synon transferimin e sulmuesit të njohur për t’iu ndihmuar ta fitojnë titullin

29/12/2020

Milani e dëshiron Zahan që t’i ndihmojë ta fitojë titullin. Gjiganti nga Serie A, AC Milani ka shprehur interesim për shërbimet sulmuesit të Crystal Palace, ... Read More