Tag: SBASHK

SBASHK vazhdon të kundërshtojë kompensimin e orëve të humbura, i drejtohet Gjykatës së Apelit

15/05/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK), ka bërë të ditur se do t’i drejtohet Gjykatës së Apelit lidhur me aktgjykimin ... Read More

SBASHK: Koha e kërcënimeve ka kaluar, nuk do të ketë mësim të shtunave dhe gjatë festave

19/04/2019

SBASHK përmes një njoftimi për media ka reaguar ndaj deklaratave të disa drejtorëve të Drejtorive Komunale të Arsimit. Në reagim SBASHK thekson se koha e ... Read More

SBASHK-u merr vendim për kompensim të orëve, por ka një kusht

09/04/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK), në mbledhjen e mbajtur sot me Këshillin Drejtues dhe kryetarët e niveleve komunale si ... Read More

SBASHK kërcënon me grevë në rast se vazhdon presioni për kompensim të orëve

28/03/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), përmes një njoftimi për media ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të mbrojnë ... Read More

SBAShK pret që gjykata ta hedhë poshtë vendimin për kompensimin e orëve

27/03/2019

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, e ka quajtur joligjor vendimin e Ministrisë së Arsimit, të Shkencës dhe ... Read More

SBAShK nuk zmbrapset, nuk i kompenson orët e humbura gjatë grevave

21/03/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës, SBASHK dje në orët e pasdites ka mbajtur një takim me të gjithë kryetarët e ... Read More

SBASHK-u nderon mësimdhënësit e pensionuar

10/03/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK) për nder të Ditës së Mësuesit ka organizuar sot një takim me mësimdhënësit pensionistë. ... Read More

Pas ndërprerjes së grevës flet kryetari i SBASHK-ut: Marrëveshja nuk përfshin rritjen prej 30% të koeficientit, por u përafrua shumë (Video)

01/02/2019

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK), Rrahman Jasharaj në një intervistë për Telegrafi.com, me gazetaren Jehona Hulaj, ka ... Read More

SBASHK-u konfirmon marrëveshjen, mësimi fillon të hënën

01/02/2019

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës (SBASHK), Rrahman Jashari në një konferencë për media me Kadri Veselin dhe Ramush Haradinajn ka konfirmuar ... Read More

SBASHK: Nuk është koha të flitet për kompensim orësh, por si të ndalet greva

27/01/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) thotë se nuk është koha të diskutohet për kompensim të orëve, por duhet të bëhet zgjidhje. ... Read More

Dita e nëntë e grevës, SBASHK-u bënë thirrje për vazhdimin e saj

24/01/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK), përmes një njoftimi për media, ka bërë të ditur ecurinë e grevës në ditën ... Read More

Jasharaj: Greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kërkesave

18/01/2019

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës e Kosovës (SBASHK), Rrahman Jasharaj në një prononcim për Telegrafin ka thënë se i tërë sistemi ... Read More