Tag: Samuel

Festë në Barcelonë, Umtiti arrin marrëveshje me klubin e ri

05/01/2022

Mbrojtësi Samuel Umtiti do të largohet nga Barcelona gjatë këtij muaji. “Sport” shkruan se Umtiti është afër kalimit në Premier League te Newcastle Unitedi. Klubi ... Read More

Milan gjen zëvendësuesin e Kajer te Barcelona

05/12/2021

Milani, e ka identifikuar mbrojtësin e Barcelonës Samuel Umtiti si një objektiv transferimi –zbulon The SPORT. Gjigantët italianë duan që 28-vjeçari të sigurojë mbulim në ... Read More

Barcelona ia tregon derën këtij futbollisti

06/10/2021

Umititi, më nuk është më i nevojshëm për Barcelonën. Barcelona do të përpiqet të largojë Samuel Umtitin nga klubi në vitin e ri dhe të ... Read More

Ky është djali i Samuel Eto’o, nënshkruan me super ekipin

27/09/2021

Djali i Samuel Eto’o nënshkruan për Vitoria Guimaraes. Klubi portugez, Vitoria Guimaraes, ka njoftuar se e ka transferuar Etienne Eto’o si futbollist të lirë për ... Read More

Kur të gjithë prisnin largimin e Castillejo nga Milan, ndodh e paprituar me të ardhmën e spanjollit

07/09/2021

Diskutimi rreth shitjes së Samuel Castillejo vazhdon. Spanjolli është në shitje pasi përfaqëson një lojtar jashte projektit të skuadrës së Stefano Piolit. Maldini dhe Massara ... Read More

Gazetari i njohur zbulon përforcimin e fundit të Milanit

28/08/2021

Gazetari Carlo Pellegatti, raporton se AC Milan ka zgjedhur zëvendësuesin e Samuel Castillejo nëse ai transferohet në Getafe. AC Milan janë në favor për ta ... Read More

Koeman me mesazh të fortë për Coutinho, Umtiti e Pjanic

15/08/2021

Ronald Koeman ju ka dhënë një mesazh të qartë ‘yjeve’ të Barcelonës. Lojtarët si Samuel Umtiti, Philippe Coutinho dhe Miralem Pjanic kanë kuptuar tashmë se ... Read More

Umtiti i hapur për largimin nga Barcelona

01/08/2021

Umtiti i hapur për largimin nga Barcelona. Mbrojtësi Samuel Umtiti do të largohet nga Barcelona gjatë javës së ardhshme. Klubi është i bindur që do ... Read More

Nuk dorëzohet Juventus, synon transferimin e yllit nga Barcelona

03/12/2020

Juventusi synon transferimin e Samuel Umtitit. Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti është në radarin e Juventusit, raporton Mundo Deportivo. Bianconeri është duke e shikuar francezin ... Read More

Barca ia tregon Juventusit çmimin e Umtiti

24/05/2019

08:38 | 05/24/2019 Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti, është në mesin e lojtarëve që po monitorohen nga Juventus. Kampionët e Italisë pas pensionimit të Andrea ... Read More

Umtiti zgjedh skuadrën për sezonin e ri

05/04/2019

Samuel Umtiti ka vendosur për të ardhmen. Mbrojtësi i Kombëtares së Francës, dëshiron të mbetet te Barcelona, pavarësisht thashethemeve të vazhdueshme që e lidhin me ... Read More

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti

04/04/2019

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti E ardhmja e Samuel Umtiti tek skuadra e Barcelonës nuk është e sigurt. Situata ... Read More