Tag: Sala

Zyrtare: Milan njofton largimin edhe të një lojtari

16/07/2021

Milani ka njoftuar zyrtarisht largimin e mesfushorit Primavera Alessandro Sala, i cili mbushi 20 vjeç në maj. Ai do të bashkohet me AC Renate për ... Read More

E dhimbshme: Vdes babai i Emiliano Sala

26/04/2019

Babai i ish sulmuesit të Nantes, Emiliano Sala, ka vdekur tragjikisht pas një sulmi në zemër në Argjentinë. Tre muaj pas vdekjes aksidentale të Emiliano ... Read More

Cardiff dhe Nantes e vazhdojnë turpin rreth pagesës së Sala

16/04/2019

Edhe pas vdekjes së Emiliano Sala, po vazhdon debati i ashpër në mes të Cardiffit dhe Nantes rreth pagesës së transferimit. Nantes e ka dërguar ... Read More

Emiliano Salas do t’i jepet lamtumira e fundit në vendlindje, trupi i futbollistit rikthehet në Argjentinë

16/02/2019

Futbollisti i njohur argjentinas, Emiliano Sala ka humbur jetën tragjikisht në një aksident ajror . Lojtari ishte transferuar tek skuadra angleze Cardiff City dhe po ... Read More

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

10/02/2019

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni ... Read More

Messi me mesazh pas vdekjes së Sala: Jemi me familjen dhe miqtë e tij

08/02/2019

Pas konfirmimit të vdekjes së Emiliano Sala, ka reaguar edhe ylli argjentinas Lionel Messi. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Messi ka shprehur ngushëllimet e tij ... Read More

Motra e sulmuesit Sala vjen me postim prekës: Shpirti yt do të shndrit përgjithmonë në shpirtin tim, të dua Tito

08/02/2019

Motra e sulmuesit të vdekur Emiliano Sala, Romina, ka reaguar në rrjetet sociale pas konfirmimit të vdekjes së vëllait të saj. Sala dhe piloti David ... Read More

Babai i Emiliano Sala pas lajmit për gjetjen e rrënojave të aeroplanit: Nuk mund ta besoj

04/02/2019

Babai i Emiliano Sala, Horacio, ka folur për dëshpërimin e tij pas zbulimit të avionit që mbante djalin e tij dhe që humbi në vendin ... Read More

“Puna jonë është kryer”, flet njeriu që drejtoi operacionin e kërkimit për aeroplanin e Sala

04/02/2019

Teksa Emiliano Sala po udhëtonte me 22 janar nga Nantes (Francë) drejt Cardiffit (Uells) për t’iu bashkuar klubit të ri, aeroplani i tij u zhduk ... Read More

Fillojnë kërkimet e detajuara nënujore për gjetjen e Sala

03/02/2019

Kërkimet private për Emiliano Sala nga familja e lojtarit janë duke vazhduar. Pas mbledhjes së fondeve nga donacionet, intensiteti i kërkimeve është duke u rritur ... Read More

Nantes luan ndeshjen e parë pas zhdukjes së Sala, e gjithë skuadra me emrin e argjentinasit në fanellë

30/01/2019

Nantes do ta zhvillojë ndeshjen e parë kampionale pa Emiliano Sala, ku do të përballet në shtëpi me St Etiennen. Futbollist argjentinas që u zhduk ... Read More

Trajneri i Cardiffit ka dashur të japë dorëheqje pas zhdukjes së Sala dhe thotë se ka udhëtuar me pilotin David Ibbotson

30/01/2019

Trajneri i Cardiff Cityt, Neil Warnock, ka thënë se zhdukja e Emiliano Sala ka qenë periudha e tij më e keqe në botën e futbollit. ... Read More