Tag: SaintGermain

Lamtumirë Juventus, ky pritet të jetë ekipi i ri i Ronaldos

14/04/2021

Real Madrid dhe Paris Saint-Germain dy opsionet reale për Ronaldon. Nëse Cristiano Ronaldo largohet nga Juventusi, ai ka të ngjarë të bashkohet me Real Madrid ... Read More

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

07/04/2021

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2. Në ... Read More

Zyrtare: PSG nënshkruan kontratë me yllin e madh

12/03/2021

Di Maria vazhdon kontratën me Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain dhe Angel Di Maria ka nënshkruar zgjatjen e kontratës edhe për një vit, me një mundësi ... Read More

Ndeshja kundër Barcelonës, Neymar rikthehet në stërvitje

26/02/2021

Neymar rikthehet në stërvitje. Dy javë larg ndeshjes së dytë të Paris Saint-Germain kundër Barcelonës, Neymar është kthyer në stërvitjen individuale. Braziliani humbi ndeshjen e ... Read More

Fiton Paris Saint-Germain, por mbetet në vendin e tretë

04/02/2021

PSG fiton, por mbetet në vendin e tretë. Paris Saint-Germain ka fituar kundër skuadrës se fundit në tabelë Nimes kurse tani ka vetëm 3 pikë ... Read More

S’ka me dilemë, këtë fanellë dëshiron ta djersit Neymar

01/02/2021

Neymari ka konfirmuar për herë të parë se është i lumtur të qëndrojë në Paris Saint-Germain pavarësisht spekulimeve të vazhdueshme mbi të ardhmen e brazilianit, ... Read More

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes PSG – Montpellier

22/01/2021

PSG – Montpellier, këto janë formacionet zyrtare. Paris Saint-Germain kërkon fitore ndaj skuadrës Montpellier në kuadër të xhiros së 21-të të Ligue 1. Parisienët qëndrojnë ... Read More

Transferimi i Messit në PSG, ky është qëndrimi i Pochettinos

05/01/2021

Pochettino lë të hapur derën për transferimin e Messit te PSG. Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, ia ka lënë derën e hapur yllit të ... Read More

Zbulohen detajet e marrëveshjes të PSG-së me Pochettinon

02/01/2021

Paris Saint-Germain zbulon detajet e marrëveshjes me Pochettinon. Paris Saint-Germain ka konfirmuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjes me trajnerin argjentinas, Mauricio Pochettino, ndërsa ka zbuluar kohëzgjatjen ... Read More

U kry, këtë fanellë pritet ta vesh Icardi pas afatit të janarit

26/12/2020

PSG-ja s’lejon largimin e Icardit. Mauro Icardi do të mbetet te Paris Saint-Germain, pavarësisht spekulimeve rreth së ardhmes së tij. Sipas mediave franceze drejtuesit e ... Read More

Mesazhi prekës i Mbappe për menaxherin Tuchel

25/12/2020

Media të ndryshme kanë bërë të ditur dje se Paris Saint-Germain kanë shkarkuar menaxherin e tyre, Thomas Tuchel. Ylli i kësaj skuadre, Kylian Mbappe, së ... Read More

Sulmuesi i njohur largohet nga PSG

06/12/2020

Jese largohet nga PSG. Paris Saint-Germain dhe Jese kanë arritur marrëveshje që t’i ndajnë rrugët edhe pse kishte edhe disa muaj kontratë. Skuadra franceze nuk ... Read More