Tag: “S”

Aplikacionet më të rrezikshme për telefonin tuaj!

09/09/2019

S’ është sekret se disa aplikacione mund të shpenzojnë baterinë e telefonit tuaj, apo mund të marrin informacione nga telefoni juaj. Dhjetëra aplikacione të rrezikshme ... Read More

Ja kush ishte 47 vjeçari që u vra mbrëmë së bashku me djalin e tij (FOTO)

22/04/2019

S A 2019-04-22T12:31:25+02:00 47 vjeçari Elham Saallahu dhe djali i tij nëntë vjeçar nga fshati Opajë i komunës së Likovës, janë gjetur të vrarë me ... Read More

Vritet babai dhe djali në hyrje të fshatit Sllupçan (FOTO)

22/04/2019

S A 2019-04-22T12:04:04+02:00 Babai dhe djali i tij 8 vjeçar janë gjetur të vdekur në automjet në afërsi të fshatit të komunës së Likovës, Sllupçan. ... Read More

Zgjedhjet e djeshme presidenciale me jehonë më të ulët deri më tani

22/04/2019

S A 2019-04-22T08:17:07+02:00 Rrethi i parë i djeshëm i zgjedhjeve presidenciale kaloi me jehonë më të ulët deri më tani të votuesve krahasuar me ciklin ... Read More

Pendarovski dhe Siljanovska në “garë të vdekur”, fituesi do të dihet më 5 maj

22/04/2019

S A 2019-04-22T08:13:56+02:00 Presidenti i ri i Republikës së Maqedonisë Veriore do të zgjidhet në raundin e dytë, pasi asnjë prej tre kandidatëve nuk fitoi ... Read More

Në prokuroritë nuk ka paraqitje për parregullsi të procesit zgjedhor

21/04/2019

S A 2019-04-21T14:13:58+02:00 Në Prokurorinë publike tani për tani nuk ka arritur asnjë paraqitje për parregullsi të procesit zgjedhor. Siç kumtoi kryetari i Komisionit për ... Read More

Ziadin Sela: Të votojmë për shtet juridik, për shtet për të gjithë

21/04/2019

S A 2019-04-21T13:09:40+02:00 Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela pret zgjedhje të drejta dhe demokratike, të cilat, sipas tij, janë mjaft të rëndësishme për ... Read More

Ali Ahmeti: Zgjedhje të lira, për anëtarësim të vendit në BE dhe përfundim të procesit të integrimit në NATO

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:53:07+02:00 Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot votoi në vendvotimin 0816 në Zajaz. Pas prononcimit, Ahmeti theksoi se dëshiron që këto zgjedhje të ... Read More

Ekipi i televizionit Alsat është penguar të filmojë dhe të raportojë nga vendvotimet në Veles

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:47:27+02:00 Ekipi i televizionit Alsat është penguar në qytetin e Velesit, për të filmuar vendvotimet në pallatën e Gjykatës. Edhe pse kameramani dhe ... Read More

Arrestohet një person, ka fotografuar fletëvotimin

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:29:45+02:00 Një person është arrestuar në Shkup gjatë procesit të votimit të zgjedhjeve presidenciale, pasiqë i njëjti ka fotografuar fletëvotimin, kanë konfirmuar nga ... Read More

Një person e ka humbur jetën, ndërsa tre të tjerë janë lënduar, në Kumanovë

21/04/2019

S A 2019-04-21T11:26:46+02:00 Një nëpunës policor e ka humbur jetën, ndërsa një tjetër nëpunës është lënduar rëndë, ndërsa janë lënduar edhe dy persona të tjerë ... Read More

Tetovë, vazhdon procesi i votimit qetë dhe pa probleme

21/04/2019

S A 2019-04-21T10:50:57+02:00 Tetovë vazhdon i qetë dhe pa probleme. Në 117 vendvotime materiali është dërguar në kohë dhe vendvotimet janë hapur në kohë. Problem ... Read More