Tag: Ruairi

O’Connell në zyrën e Haradinajt

28/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, sot ka pasur një takim me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në zyrën e këtij të fundit. Në ... Read More

Lirimi i Sami Lushtakut, reagon ashpër ambasadori britanik Ruairi O’Connell

24/05/2019

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, e cila së fundi liroi Sami Lushtakun nga akuzat ... Read More

Ambasadori britanik fans i madh i Edon Zhegrovës, ja çfarë thotë për të

23/05/2019

12:00 | 23 Maj 2019 12:00 | 23 Maj 2019 Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’ Connell, ka vazhduar me platformën e ... Read More

O’Connelli i përgjigjet qytetarëve: Nëse nuk ju pëlqejnë politikanët tuaj votoni të tjerët, në Britani nuk do të hyjë asnjë i korruptuar

23/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes llogarisë së tij në Facebook ka vazhduar sot bashkëbisedimin e tij me qytetarët. Ai ka ... Read More

O’Connell: Duhet ta pranojmë atë se çka ka ndodhur në Kosovë, çdo viktimë meriton drejtësi

22/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell ka takuar familjet e vitkimave të masakrës së 22 majit 1999 në Vushtrri. O’Connell në një status në llogarinë e tij ... Read More

Suksesi në Beograd, O’Connell dhe Bytyqi përgëzojnë nxënësit e shkollës “Faik Konica”

14/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairí O’Connell, dhe ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, do të vizitojnë Shkollën Fillore “Faik Konica” në Prishtinë me rastin e suksesit të treguar ... Read More

O’Connell: Më shqetëson fakti që në dy vitet e fundit nuk ka pasur të dënuar të profilit të lartë për korrupsion

08/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, ka thënë se e shqetëson që në Kosovë në dy vitet e fundit nuk ka pasur dënime për ... Read More

O’Connell: Ndryshimi i kufijve nuk do t’u jep fund tensioneve Kosovë-Serbi

27/04/2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se ndryshimi i kufijve nuk do ta sillte fundin e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë. Ai këto ... Read More

O’Conell : Marrëveshja me Serbinë të jetë jo e shpejtë, por e mirë

18/04/2019

Ambasadori i Britanisë së madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka vizituar sot Mitrovicën, me ç’rast ka biseduar me qytetarë dhe të rinj nga të dyja ... Read More

O’Connell: Durimi ka fund, Kosova nuk duhet paguar veteranë të rrejshëm

05/04/2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka thënë se pajtohet plotësisht me mendimin e homologut të tij zviceran, Jean-Hubert Lebet, i cili tha se Kosova ... Read More

Ambasadori O’Connell: Kosova meritoi fitore

21/03/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka komentuar ndeshjen Kosovë-Danimarkë. Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, Ambasadori i Mbretërisë ... Read More

O’Connell: Punësimet politike, më të theksuara gjatë këtij viti

18/03/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se korrupsioni dhe nepotizmi janë dy problemet më serioze me të cilat po përballet ... Read More