Tag: rrëfimi

Kapiteni i Kosovës rrëfehet: Gjykatësi serb i tha babait tim “ik sepse lufta po vjen

30/03/2021

Rrëfimi i Ujkanit për MARCA: Gjykatësi serb i tha babait tim “ik sepse lufta po vjen”. Kapiteni dhe portieri i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, ... Read More

“Kisha vetëm 5 minuta jetë, por dikush më gjeti dhe më shpëtoi”

24/03/2021

Rrëfimi i Demi Lovato. Kanë kaluar tre vjet që kur Demi Lovato rrezikoi të vdiste nga një mbidozë, dhe sot ylli i popit ka vendosur ... Read More

Jonida Maliqi flet për Romeon: Kur u bë publike isha në tension, për dasmë ka kohë

21/04/2020

Nga rrëfimi për shpirtin e lirë tek vlera e parasë, Jonida Maliqi na i zbulon si një ditar karantine, ku çfarë ka më shumë vlerë ... Read More

Loran Shehu/ Nga Italia në Zvicër, futbollisti: Ëndrra ime është Kombëtarja

22/02/2020

Rrëfimi i sportistit për ëndrrën në futboll dhe eksperienca jashtë kufijve – Loran Shehu: Kosova dhe Shqipëria janë skuadra më lart se të tjerat Bota ... Read More

Thaçi: Asnjë segment i krimit serb nuk bën të heshtet

30/04/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se rrëfimi i Vasfije Krasniqi para anëtarëve të Kongresit Amerikan edhe njëherë dëshmoi përmasën e dhunës, krimit ... Read More

Vuçiq flet për bashkimin e Mitrovicës, tregon nëse kjo ide mund të paraqitet në Samitin e Berlinit

18/04/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se rrëfimi për bashkimin e veriut dhe jugut të Mitrovicës është edhe një përpjekje për të hyrë shqiptarët në ... Read More

Berlini nuk ka dilemë se jemi të gatshëm për negociata inkuadruese me BE-në, konsiderojnë Osmani dhe Dimitrov

11/04/2019

S A 2019-04-11T08:18:32+02:00 Republika e Maqedonisë së Veriut mbetet rrëfimi më i suksesshëm dhe më pozitiv në rajon dhe nuk ka kurfarë dileme thelbësore lidhur ... Read More