Tag: Rover

Ja dogj makina e modeles Françeska Jaçe, dyshohet se iu vu flaka për ta vjedhur

30/03/2021

Makina e tipit Range Rover, në pronësi të Françeska Jaçes, ish-banores së ‘Big Brother’ është djegur pjesërisht mbrëmë në qytetin e Vlorës. Detaje të reja ... Read More

Regjistrohen zhurmat e para në planetin Mars

27/02/2021

NASA sapo ka publikuar videot dhe imazhet e para të marra nga Rover Perseverance ndërsa u ul – si dhe tingujt e parë të regjistruar ... Read More

Sonda Curisosity e ka dërguar një selfie nga Marsi, para se të rifillojë eksplorimin e planetit të kuq (Foto)

30/01/2019

Para se të rifillojë eksplorimin në planetin e kuq, Curisosity Rover e NASA-s e ka dërguar një selfie. Imazhi është realizuar në fillim të muajit ... Read More