Tag: Ronaldon

Rikthimi në Manchester United, Ronaldo me këtë veprim dridh Juventusin

19/01/2021

Manchester United në alarm, me Ronaldon që jep sinjale se mund të rikthehet në Old Trafford. Tifozët e Manchester United mund të ëndërrojnë për rikthimin ... Read More

Juventusi do të luaj sonte kundër Genoas pa Ronaldon

13/01/2021

Juventus pa Ronaldon kundër Genoas sonte, formacionet zyrtare. Juventusi do të luan sonte kundër Genoas në kuadër të Kupës së Italisë. Pirlo sonte ka vendosur ... Read More

E çuditshme: Askush nga Real Madrid nuk votoi për Ronaldon

18/12/2020

Askush nga Real Madrid nuk votoi për Ronaldon. Futbollisti më i mirë në botë për vitin 2020 sipas FIFA është Robert Lewandowski. Lewandowski festoi bindshëm ... Read More

Kush po e quan Lionel Messin ‘jashtëtokësor’

08/12/2020

Mund të flas vetëm mirë për Ronaldon, Messi është ‘jashtëtokësor’, kështu ka thënë Pjanic. Mesfushori i Barcelonës, Miralem Pjanic e ka quajtur ‘jashtëtokësor’ bashkëlojtarin Lionel ... Read More

Përkundër masave të COVID-19, qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë

08/12/2020

Qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë, përkundër masave të COVID-19. Cristiano Ronaldo është përshëndetur nga qindra tifozë pas arritjes në Barcelonë, të ... Read More

750 gola në karrierë për yllin portugez

03/12/2020

750 gola në karrierë për Cristiano Ronaldon. Cristiano Ronaldo pati një tjetër natë të madhe në Ligën e Kampionëve. Ylli portugez vuri veten në listën ... Read More

Juventusi me Ronaldon në fushë, mposht Dynamo Kyiv

02/12/2020

Juventusi tregon një ‘fytyrë tjetër” me Ronaldon në fushë. Për Juventusin fitorja nuk është problem, sigurisht, kur në fushë është Cristiano Ronaldo. ‘Zonja e Vjetër’, ... Read More

Solskjaer e krahason këtë lojtar me Cristiano Ronaldon

27/11/2020

Trajneri Solskjaer e ka krahasuar lojtarin e njohur me Cristiano Ronaldon. Menaxheri i Manchester United, Ole-Gunnar Solskjaer, ka thurur lëvdata për Bruno Fernandes. Norvegjezi shkoi ... Read More

Kështu u deklarua Maradona për Pelen, Messin, Ronaldon dhe drogën

26/11/2020

Kështu Maradona u deklarua për Pelen, Messin, Ronaldon si dhe drogën. Diego Maradona, një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, vdiq sot ... Read More

Lamtumirë Juventus, ja ku mund të transferohet Ronaldo

20/11/2020

Situata e rëndë financiare detyron Juven ta shesë Ronaldon, ja ku mund të transferohet ai. Viti 2020 ka qenë i vështirë për botën, dhe futbolli ... Read More

Barcelona e fort për Juventusin, Messi i rikthehet golit

28/10/2020

Juventus pa Ronaldon mposhtet nga Barcelona. Klubi spanjoll, Barcelona ka arritur të marrë pikët e plota në udhëtim te Juventusi në Ligën e Kampionëve. Katalunasit ... Read More

Juventus – Verona, ndeshja përfundon me rezultat tw papritur!

25/10/2020

Juventusit nuk po ja do pa Ronaldon. Tjetër barazim për Juven, tjetër dështim në Serie A pa Ronaldon. Juventusi mbetet tri pikë prapa liderit, Milanit, ... Read More