Tag: Ronaldo

Kush po e komplikon të ardhmen e Cristiano Ronaldos?

05/03/2021

Paga e lartë komplikon të ardhmen e Ronaldos. Cristiano Ronaldo po luan sezonin e tij të tretë me fanellën e Juventusit dhe ka edh enjë ... Read More

Barazon Pelen, Cristiano Ronaldo synon një tjetër rekord

03/03/2021

Ronaldo barazon Pelen dhe synon një tjetër rekord. Legjenda e futbollit botëror, braziliani Pele, mbushi 80 vjeç në tetor. Të martën ai mori dozën e ... Read More

Juventusi kryen detyrën, shënon edhe Cristiano Ronaldo

02/03/2021

Juve kryen detyrën, shënon edhe Ronaldo. Juventusi e ka mposhtur 3-0 Spezian. Realizuan Morata, Chiesa dhe Ronaldo. Tani Juve ka 49 pikë, 7 më pak ... Read More

Ky kalë vlen më shumë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, kjo është arsyeja

22/02/2021

Kjo është arsyeja pse ky kalë vlen më shumë se Messi e Ronaldo. Të dy kanë lënë gjurmë të pashlyeshme në futbollin botëror, me golat ... Read More

Dy përballje të tjera na presin në mbrëmje. Vazhdon UEFA Champions League

17/02/2021

Ndërkohë që legjenda portugeze, Cristiano Ronaldo rikthehet në shtëpi për t’u përballur me “Porto”, ai do të provojë ta nisë këtë fazë me eleminim direkt ... Read More

Ronaldo dy gola larg thyerjes së rekordit të Del Pieros

16/02/2021

Cristiano Ronaldo është edhe dy gola larg thyerjes së rekordit të Del Pieros. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo i duhen vetëm dy gola për të ... Read More

Cristiano Ronaldo i pari që arriti mbi 500 milionë ndjekës në rrjetet sociale

12/02/2021

Ronaldo bëhet personi i parë që arrin mbi 500 milionë ndjekës në rrjetet sociale. Cristiano Ronaldo po vazhdon të thyejë rekorde si në fushën e ... Read More

Ronaldo vjen me mesazh emocionues në ditëlindjen e tij të 36-të

05/02/2021

Cristiano Ronaldo sot ka festuar ditëlindjen e 36-të. Cristiano Ronaldo mbushi sot plot 36 vite, ndërsa ende duket se ka shumë gjëra për t’i dhënë ... Read More

A do të bëhet Cristiano Ronaldo futbollisti që arrin më së shpejti 100 gola me Juventusin?

04/02/2021

A mund të bëhet Ronaldo futbollisti që arrin më së shpejti 100 gola me Juventusin? Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, duhet të shënojë 13 gola ... Read More

Juventus merr vendim të papritur për Ronaldon

04/02/2021

Gati kontrata e re, Ronaldo nuk largohet nga Juventusi. Cristiano Ronaldo pritet të qëndrojë te Juventusi deri në fund të karrierës. Mediat në Itali besojnë ... Read More

“Ronaldo duhet ta marrë përgjegjësinë për thyerjen e rregullave të COVID”

29/01/2021

Andrea Pirlo thotë se Ronaldo duhet të marrë përgjejësi për thyerjen e rregullave të COVID. Cristiano Ronaldo është duke u hetuar nga policia në qytetin ... Read More

Cristiano Ronaldo nën hetim për thyerje të rregullave anti-COVID

29/01/2021

Sulmuesi kryesor i Juventusit, Cristiano Ronaldo është nën hetim nga autoritetet italiane, sipas mediave portugeze. Nëse ajo që thonë këto media është e vërtetë, atëherë ... Read More