Tag: Ronaldo

Humbja e thellë nga Liverpooli, vjen reagimi nga Ronaldo

25/10/2021

Cristiano Ronaldo ka reaguar pas humbjes së Manchester United kundër Liverpoolit me rezultat 0-5. Ylli portugez, përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka folur për ... Read More

Ronaldo tregon se kur do të pensionohet nga futbolli ndërkombëtar

23/10/2021

Ronaldo flet për pensionimin nga kombëtarja portugeze. Cristiano Ronaldo ka hequr dorë nga sugjerimet se ai mund të tërhiqet nga detyra ndërkombëtare me Portugalinë. Sulmuesi ... Read More

Ronaldo vendos tjetër rekord, lë mbrapa Sergio Ramosin

09/10/2021

Ylli i Portugalisë dhe Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. 36-vjeçari ka thyer një tjetër rekord që do ta mbajë emrin e tij ... Read More

Ronaldo i pikëlluar, humb papritur personin e dashur të familjes

04/10/2021

Ronaldo humb papritur personin e dashur të familjes. Cristiano Ronaldo ka humbur një person të dashur të tij në një moshë mjaft të re. Portugezi ... Read More

Ronaldo i sjell ‘ters’ Manchester United-it, Everton merr 1 pikë në “Old Trafford”

02/10/2021

Cristiano Ronaldo duket se nuk ka qenë ‘as’-i nën mëngë i Solskjaer në sfidën e fundit. Portugezi e nisi nga stoli teksa u inkuadrua në ... Read More

Përfundon dilema, te kjo skuadër do të pensionohet Ronaldo

26/09/2021

Portugezi, Cristiano Ronaldo, e ka bërë të qartë se ku do të pensionohet. Cristiano Ronaldo tashmë po planifikon për jetën pas fonaldooutbollit pikërisht në Manchester ... Read More

E goditi me top rojën e sigurimit, Ronaldo bën gjestin e madh pastaj!

14/09/2021

Ylli i Machester Unitedit, Cristiano Ronaldo, vazhdon të jetë në sensacion prej se është kthyer te Djajtë e Kuq. Të martën mbrëma, ai debutoi sërish ... Read More

Ronaldo tregon objektivat me Manchester Unitedin

11/09/2021

Cristiano Ronaldo është optimist që do të rikthejë kohërat e arta tek Manchester United, ku ylli portugez ka treguar që nuk është këtu vetëm për ... Read More

Ronaldo thotë se Mbappe ma kujton veten: I ka karakteristikat e mia

08/09/2021

Ronaldo: Mbappe ma kujton veten, i ka karakteristikat e mia. Legjenda e Brazilit Ronaldo ka thënë se Kylian Mbappe ia kujton veten dhe se francezi ... Read More

Cristiano Ronaldo arrin në Manchester, kalon ditën e parë pranë Solskjaer

07/09/2021

Ylli i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo ka shkuar për herë të parë te klubi anglez që pas transferimit dy javë më parë. Portugezi u largua ... Read More

Numrat “7” të suksesshëm dhe dështimet te Man United, nga Giorge Best tek Angel Di Maria

05/09/2021

Cristiano Ronaldo u kthye në “Old Trafford” këtë të shtunë dhe më të drejtë ai do të mbajë fanellën ikonike me numrin “7” të cilës ... Read More

Solskjaer bllokoi largimin e pesë futbollistëve nga Manchester United

03/09/2021

Jadon Sancho, Raphael Varane dhe Cristiano Ronaldo janë tre emrat e bujshëm që iu bashkuan Manchester United gjatë merkatos së kësaj vere dhe kanë rritur ... Read More