Tag: Romelu

Lajm katastrofal për Chelsean, u lëndohet super ylli

09/10/2021

Dëmtohet Lukaku, mungon në finalen për vendin e tretë. Romelu Luaku nuk do të luajë në finale për vendin e tretë të edicionit të dytë ... Read More

Fjalët e para të Lukakut pas zyrtarizimit të Chelsea

12/08/2021

“Jam i nderuar që u riktheva te ky klub i mrekullueshëm” Sulmuesi Romelu Lukaku zyrtarisht ka kompletuar kalimin te Chelsea nga Inter. Chelsea pagoi plotë ... Read More

Dridhet bota e futbollit, Lukaku ka kushtuar 321 milionë euro

10/08/2021

Romelu Lukaku ka përfunduar transferimin te Chelsea nga Skuadra e Interit. Belgu i ka kushtuar 120 milionë euro Kampionëve të Evropës. Por Lukaku është shitur ... Read More

Romelu Lukaku thyen rekordin e transferimeve me 321 milionë euro, parakalon Neymar

10/08/2021

Është thjesht çështje orësh apo dite, me transferimin te Chelsea, Romelu Lukaku do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në historinë e transferimeve. Sulmuesi ka ... Read More

Lukaku është nisur drejt Londrës, ja kur pritet zyrtarizimi i tij të Chelsea

09/08/2021

Sulmuesi Romelu Lukaku është shumë pranë rikthimit te Chelsea. Gjiganti anglez do paguajë plotë 115 milionë euro për transferimin e belgut nga Inter. Lukaku tashmë ... Read More

Zbulohet se kur do t’i përfundojë Lukaku testet mjekësore te Chelsea

08/08/2021

Lukaku pritet t’i kryej nesër testet mjekësore te Chelsea. Romelu Lukaku është në prag të përfundimit të një kalimi nga Interi te Chelsea dhe thuhet ... Read More

Inter po e shet Lukakun, në plan ka tri transferime të reja

07/08/2021

Nëse Interi shet Romelu Lukaku te Chelsea, ata pritet të transferojnë Denzel Dumfries, Duvan Zapata dhe Gianluca Scamacca, por ka edhe alternativa më të lira. ... Read More

Tammy Abraham në Serie A

05/08/2021

Largohet nga Stamford Bridge: Tammy Abraham në Serie A. Pas transferimit të djeshëm të Romelu Lukakut nga Inter, duket se nuk ka mbetur më vend ... Read More

Lukaku e ‘tronditë’ Interin me vendimin e tij

04/08/2021

Romelu Lukaku është afër të transferohet tek Cheslea. Sipas Sky Sport Italia, Romelu Lukaku ka informuar Interin se ai është i hapur për trasnferim tek ... Read More

Lajmi i fundit nga Italia, Lukaku afër transferimit në Chelsea

04/08/2021

Chelsea është gati për sulmin vendimtar ndaj Romelu Lukaku. Siç kemi thënë në orët e fundit, nëse arrin një ofertë prej më shumë se 110 ... Read More

‘Çmendet’ Chelsea, kjo është paga që ofron për Lukakun

29/07/2021

Chelsea i ofroi pagë marramendëse, vjen përgjigja e Lukakut. Sulmuesi i Interit Romelu Lukaku e ka hedhur poshtë mundësinë për t’u kthyer në Chelsea, pavarësisht ... Read More

Lukaku për Ronaldo: Është lojtari më i mirë në botë

28/06/2021

Lukaku ka thënë se Ronaldo është lojtari më i mirë në botë. Sulmuesi i Belgjikës, Romelu Lukaku ka folur lidhur me Cristiano Ronaldon pas fitores ... Read More