Tag: Romë

Kumbulla po sheh vetëm ditë të zeza, ja çfarë i ndodhi tani

13/11/2021

Kumbulla do të kthehet në Romë, ka pësuar dëmtim me Anglinë. Marash Kumbulla është tërhequr nga Kombëtarja e Shqipërisë për shkak të një dëmtimi dhe ... Read More

Mbetet vetëm zyrtarizimi, Roma po transferon top-sulmuesin

15/08/2021

Sulmuesi i Chelseat, Tammy Abraham do t’i nënshtrohet një testi mjekësor në Romë të Dielën para se të përfundojë një transferim prej 40 milionë eurosh ... Read More

U kry, këtë fanellë do ta djersitë Granit Xhaka sezonin e ri

03/08/2021

Punë e kryer, Xhaka shpërblehet me kontratë të re pasi dështoi transferimi në Romë. Tashmë mund të konsiderohet si e kryer, Granit Xhaka do të ... Read More

Festë e madhe në Romë, ylli i madh arrin në Itali

13/07/2021

Felipe Anderson është rikthyer tek Lazio. Felipe Anderson ka arritur në Romë ku do të prezantohet si lojtar i Lazios, shkruan lajmi. Lazio e ka ... Read More

Një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë

14/05/2021

Jo vetëm Mourinho, një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë. Befasia më e madhe në javët e fundit në futbollin ... Read More

Protestë kundër martesave të hershme te komunitetet pakicë në Kosovë

08/04/2019

Pjesëtarët të komunitetit Romë, Ashkali dhe Egjiptian sot kanë protestuar kundër martesave të hershme para stacionit të Policisë në Graçanicë. Kjo protestë është organizuara nga ... Read More

Aktorja kosovare, në përkrahje të pakicës rome

22/03/2019

Aktorja Teuta Krasniqi ka dalë në përkrahje të pakicës rome në KosovëTeuta Krasniqi di që shpesh, krahas aktiviteteve të saj në aspektin artistik të tregojë ... Read More

PDK bëhet anëtare në Aleancën e Konservatorëve dhe Reformistëve të Evropës

22/02/2019

Gjatë takimit të Aleancës së Konservatorëve dhe Reformistëve në Evropë (ACRE) në Romë të Italisë, u konfirmua formalisht anëtarësimi i Partisë Demokratike të Kosovës në ... Read More

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takime me homologët e tij nga Danimarka e Qipro

06/02/2019

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili ndodhet në Romë, për punimet e Kongresit të UEFA-s,ka takuar shumë homologë. Gjatë ditës së sotme presidenti Ademi ... Read More