Tag: renditur

Si ta merrni veten nga gripi?

01/10/2019

Nëse po ndiheni të lodhur dhe pa energji, The Guardian ka renditur disa mënyra të thjeshta që mund t’iu ndihmojnë ta kaloni këtë gjendje. Kërkoni ... Read More

Ambasada franceze: Kosova ka ende shumë për të bërë sa i përket lirisë së shtypit

19/04/2019

Organizata “Reporterët pa Kufij” në raportin më të ri e ka renditur Kosovën në vendin e 75 në botë sa i përket lirisë së shtypit. ... Read More

Reuters veçon pesë ngjarjet kryesore për kualifikueset Euro 2020: A mundet që Kosova të vazhdojë serinë pahumbje

20/03/2019

Mediumi prestigjioz, Reuters, i ka renditur pesë gjëra që duhet ndjekur për së afërmi në ndeshjet hapëse kualifikueseve për kampionatin evropian të vitit 2020. Në ... Read More

Lista e vitit 2019 me 10 qytetet më të shtrenjta dhe më të lira në botë

19/03/2019

Hong Kongu, Singapori dhe Parisi janë renditur në maje të listës së qyteteve më të shtrenjta në botë. Qytetet më të shtrenjta në botë kryesisht ... Read More

Shkupi sërish në 10 vendet e para në botë, për ndotjen e ajrit

02/02/2019

2 Shkurt 2019 / 9:53 Mëngjesin e sotëm Shkupi sërish është renditur në mesin e dhjetë vendeve të para në botë për ajrin e ndotur. ... Read More

Ksamili renditet në pikat turistike kryesore për 2019-n

20/01/2019

Gazeta prestigjoze britanike Express, ka renditur Kasmilin si një nga destinacionet turistike kryesore për t’u vizituar gjatë këtij viti. Ksamili në Shqipërinë e Jugut është ... Read More

WIKIPEDIA njeh edhe shqipen si gjuhë të dytë zyrtare në Maqedoni

16/01/2019

16 Janar 2019 / 7:38 WIKIPEDIA ka renditur nga sot edhe gjuhën shqipe si gjuhë zyrtare në Maqedoni përveç gjuhës maqedonase dhe alfabetit të saj cirilik. ... Read More