Tag: Reali

Gabon Reali, barazon me Getafen

18/04/2021

Hap mbrapa nga Reali Real Madrid ka bërë një hap mbrapa në garën për titull duke barazuar në udhëtim te Getafe. “Los Blancos” zhvilluan ndeshje ... Read More

PSG – Real Madrid, luftë e madhe për Mbappen

14/04/2021

Reali ende i etur për Mbappe, PSG kërkon rinovimin Real Madrid është shumë optimist se do të nënshkruaj me Kylian Mbappe gjatë kësaj vere. Goal ... Read More

Mungojnë shumë yje, Real Madridi publikon listën anti-Liverpool

12/04/2021

Reali publikon listën anti-Liverpool, mungojnë shumë yje. Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kthyese të çerekfinales së Champions Leagues ndaj Liverpoolit. Real ... Read More

Real Madrid- Atalanta, formacionet zyrtare

16/03/2021

Formacionet zyrtare: Reali dhe Atalanta zhvillojnë sfidën përcaktuese për një vend në çerekfinale. Në stadiumin ‘Alfredo Di Stefano’, Real Madrid është nikoqir i Atalantas për ... Read More

Real Madridi mposht Atalantën me rezultat 1-0

25/02/2021

Real Madridi kryen detyrën në Bergamo. Reali e ka mundur 1-0 Atalantën në ndeshjen e parë, duke marrë fitore të madhe para sfidës së kthimit ... Read More

Reali shfrytëzon humbjen e Atleticos, triumfon ndaj Valladolidit

20/02/2021

Reali triumfon ndaj Valladolidit. Real Madrid ka triumfuar në kuadër të xhiros së 24-të të La Ligas ndaj Real Valladolid. Reali ka shfrytëzuar humbjen e ... Read More

Çka po ndodh me Realin? 20 lojtarë të lënduar deri tash

16/02/2021

Alarmi te Reali: 20 lojtarë të lënduar deri tash. Real Madridi është goditur rëndë nga një krizë dëmtimesh këtë sezon. Lëndimi i fundit i Dani ... Read More

Ramos njofton se do të largohet nga Reali dhe do i bashkohet gjigantit evropian

09/02/2021

‘Termët’ te Reali, Ramos njofton klubin se nuk do rinovojë dhe do i bashkohet gjigantit evropian. Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka informuar klubin ... Read More

Hakimi i thotë lamtumirë Interit

09/02/2021

Një futbollist dhe para, Hakimi rikthehet te Reali. Achraf Hakimi është njëri nga lojtarët që pritet të sakrifikohet nga Interi për të shpëtuar klubin. Që ... Read More

Reali fiton me rikthim ndaj Huescas

06/02/2021

Reali fiton me rikthim ndaj Huescas. Real Madrid dhe Huesca janë ndeshur në kuadër të xhiros së 22-të të La Ligas. “Los Blancos” e dominuan ... Read More

Befasi e madhe, Real e vendos në listën e shitjes yllin e ekipit

03/02/2021

Reali e vendos në listën e shitjeve Vinicius Juniorin. Real Madridi në verë mund të largojë një ndër talentët më të mirë në skuadër. Bëhet ... Read More

Zidane po largohet, Reali gjen zëvendësuesin e tij

31/01/2021

Real Madrid gjen zëvendësuesin e Zidanes. Gjithmonë kur Reali i Madridit regjistron rekord negativ, në media nisin të qarkullojnë lajme për një shkarkim të mundshëm ... Read More