Tag: Real

Eksperti i transferimeve: Ju siguroj se Mbappe do të luajë për Real Madridin sezonin e ardhshëm

19/01/2022

Josep Pedrerol mendon se Kylian Mbappe do të transferohet në Real Madrid në verë. Ai në mënyrë ekskluzive ka treguar; “Ju siguroj se MBAPPÉ do ... Read More

Përdhunuan vajzën shqiptare në grup, Robinjo dënohet 9 vite

19/01/2022

Futbollisti brazilian Robinjo ka prekur fundin. Ish-sulmuesi i Real Madrid dhe Milan u përball në gjykatën e shkallës së tretë, për shkak të përdhunimit të ... Read More

Për shkak të një shqiptare, robinho dënohet me 9 vite burg efektiv

19/01/2022

Ish-ylli i Real Madrid dhe Manchester City, Robinho është dënuar me nëntë vjet burg për përdh’unim. Gjykata e Kasacionit në Romë hodhi poshtë një apel ... Read More

Robinjo përballet nesër me gjyqin në shkallë të tretë për akuzën e përdhunimit në grup të një shqiptareje

18/01/2022

Ish-lojtari i Real Madridit, Milanit do të përballet nesër me gjyqin në shkallë të tretë për shkak të akuzës për përdhunim në grup të një ... Read More

City hedh hapin e parë në transferimin e yllit të Real Madridit

16/01/2022

Manchester City, ka bërë një qasje fillestare për anësorin e Real Madrid, Vinicius Junior, zbulon El Nacional. Pep Guardiola ka kontaktuar personalisht me përfaqësuesit e ... Read More

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Athetic Bilbao

16/01/2022

Real Madrid – Athetic Bilbao, formacionet e mundshme të finales së Superkupës së Spanjës. Real Madrid dhe Athletic Bilbao do të luajnë sot (e diel) ... Read More

Real Madrid po e transferon yllin e Barcelonës

14/01/2022

Real Madrid po mendon transferimin e yllit të Barcelonës Sipas raportimeve, Real Madridi shpreson të blejë mbrojtësin e Barcelonës, Ronaldo Araujo, kur kontrata e tij ... Read More

Nuk iu mjaftuan 90 minuta, Barcelona dhe Real Madridi shkojnë në vazhdime

12/01/2022

Katër gola dhe spektakël, Barcelona dhe Real Madridi shkojnë në vazhdime. Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit doli të jetë shumë e bukur për 90 ... Read More

Barcelona- Real Madrid, formacionet zyrtare

12/01/2022

El Clasico ndërmjet Barcës dhe Realit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Barcelona dhe Real Madridi kanë udhëtuar në Arabinë Saudite për ta zhvilluar përballjen ... Read More

Marcelo befason me klubin e ri!

12/01/2022

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës me klubin nga kryeqyteti i Spanjës. Ende nuk dihet nëse braziliani ... Read More

Xavi: Reali është në super formë, por kjo nuk do të thotë asgjë për ne

11/01/2022

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, mendon se Real Madridi është skuadra më në formë në Spanjë përpara takimit të tyre gjysmëfinal të Superkupës së Spanjës ... Read More

Isco merr vendim nëse do të qëndrojë te Real Madrid

11/01/2022

Isco refuzon largimin nga Real Madrid në janar. Mesfushori i Real Madridit, Isco është duke refuzuar të gjitha ofertat për këtë muaj. 29-vjeçari ka pranuar ... Read More