Tag: Rakitic

Rakitic: Më mirë të mos luaj askund se te Interi

01/05/2019

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic ka ironizuar me ofertën që klubi I Interit ka bërë drejt tij. Duke folur përpara ndeshjes me Liverpoolin, mesfushori kroat ... Read More

Rakitic: Ne ndjekim rrugën e Messit, më të mirit në histori të futbollit

30/04/2019

Ivan Rakitic ka thënë se lojtarët e Barcelonës ndjekin rrugën e Lionel Messit, kapitenit të tyre. Ylli argjentinas për herë të parë në karrierën e ... Read More

Merkato: Rakitic ka një mesazh për Man Utd dhe Barcën

29/04/2019

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka qartësuar edhe njëherë qëndrimet e tij rreth të ardhmes. Ylli kroat ka bërë të ditur se nuk dëshiron të ... Read More

Rakitic: Yjet e Barcës do të zgjohen nga gjumi me dhimbje koke

28/04/2019

Ylli i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka thënë se ndeshja kundër Liverpool nuk do t’i ndalojë shokët e skuadrës që të festojnë për titullin e kampionit ... Read More

Rakitic me statistika fenomenale në Ligën e Kampionëve

12/04/2019

Ylli i Barcelonës, Ivan Rakitic, duket se pëlqen shumë kohën kur ai duhet të paraqitet në Ligën e Kampionëve. Mesfushori kroat ka regjistruar një paraqitje ... Read More

Rakitic i thotë ‘PO’ gjigantit nga Serie A

07/04/2019

Ivan Rakitic do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni. Ivan Rakitic nuk është më në planet e Barcelonës, andaj do të largohet ... Read More

Rakitic ia mbyll dyert ekipeve të interesuara: Jam i lumtur te Barcelona  

01/03/2019

Ivan Rakitic ka hedhur poshtë thashethemet që flasin për një lëvizje të mundshme te Interi ose tek ndonjë skuadër tjetër, duke këmbëngulur se Barcelona është ... Read More

Rakitic: Jam i kënaqur me interesimin e skuadrave të mëdha, por dua të mbetem te Barcelona

24/02/2019

Mesfushori kroat, Ivan Rakitic ka këmbëngulur se dëshiron të mbetet te Barcelona, edhe përkundër thashethemeve të shumta për të ardhmen e tij. Rakitic ka qenë ... Read More

PSG dhe Unitedi shtojnë konkurrencën për Rakiticin

23/02/2019

Interi po përballet me një rritje të konkurrencës për mesfushorin e Barcelonës, Ivan Rakitic, pasi tani Manchester United, Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich janë në ... Read More

Inter dhe Barça arrijnë marrëveshje për Rakiticin

21/02/2019

Mesfushori kroat, Ivan Rakitic është afër transferimit nga Barcelona te Interi për 40 milionë euro, sipas Gazzetta dello Sport. Nerazurrët fillimisht ofruan 35 milionë euro, ... Read More

Unitedi dhe Chelsea në garë për Rakiticin

14/02/2019

Ivan Rakitic ka futur në ‘luftë’ dy skuadrat angleze, Manchester Unitedi dhe Chelsea që i duan shërbimet e tij.   Kroati dëshiron të qëndrojë në ... Read More

Rakitic kërkon kalimin te Interi?

08/02/2019

Ivan Rakitic thuhet se po kërkon të largohet nga Barcelona, ​​duke e vënë Interin në alarm të kuq këtë verë. Sipas mediumit italian Gazzetta dello ... Read More