Tag: Rahoveci

Rahovec/ Dy javë pasi ndërroi jetë nga COVID-19, futet në listën e të shëruarve

11/07/2020

Një 60 vjeçar nga Rahoveci, i cili ishte pacient i dializës në Spitalin e Prizrenit, ku pati shumë të infektuar e kishte bërë një test ... Read More

Sot luhet ndeshja e dytë finale e ‘Play Off’ në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll

05/05/2019

11:59 | 5 Maj 2019 11:59 | 5 Maj 2019 Z Mobile Prishtina dhe KB Rahoveci do të takohen sot për ndeshjen e dytë finale ... Read More

Vdekje e dyshimtë në Rahovec

21/04/2019

Raportohet se në Qendra Emergjente në Prizren nga familjarët e tij nga Rahoveci është sjellë viktima mashkull. Sipas njoftimit, viktima pas një kohe ka ndërruar ... Read More

Rahoveci triumfon ndaj Bashkimit

23/03/2019

Rahoveci e ka siguruar fitoren e 15-të për këtë sezon të Superligës, në ndeshjen kundër Bashkimit.Sot, në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, u zhvillua ndeshja ... Read More

Rahoveci dhe Bashkimi pa probleme ndaj Lipjanit dhe Trepçës

14/03/2019

Rahoveci e ka zhvilluar ndeshjen e parë kampionale në palestrën Mizahir Isma në Rahovec. Edhe pse kundërshtari nuk ishte shumë i vështirë, rahovecianët kishin stërmbushur ... Read More

Magnituda sjellin versionin akustik të këngës “Kujtimi”

09/03/2019

Grupi muzikor nga Rahoveci, Magnituda, kanë prezantuar për publikun projektin e tyre të ri muzikor. “Kujtimi” mban titullin kënga e tyre, të cilën ata e ... Read More

Rahoveci bën histori në Kupën e Kosovës, shkon në finale pas triumfit ndaj Ponte Prizrenit

01/03/2019

Rahoveci ka hyri në historinë e basketbollit të Kosovës. Rahovecianët për herë të parë gjenden në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. Kaltërebardhët kanë ... Read More

Rahoveci fiton në palestrën e re, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

27/02/2019

Rahoveci ka arritur të shënojë fitore kundër Don Boskos me rezultat 87:71. Klubi i Rahoveci përveç që është organizator i Finale 8 të Kupës së ... Read More

Çdo gjë gati për Final 8 të Kupës së Kosovës, pritet spektakël

26/02/2019

Federata e Basketbollit të Kosovës dhe KB Rahoveci të martën në zyre të FBK-së e kanë organizuar konferencën e fundit para fillimit të Final 8 ... Read More

Bashkimi fiton si mysafirë i Rahovecit

26/01/2019

Klubi prizrenas, Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim te Rahoveci me rezultat 87:80 në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Bashkimi ka arritur të ... Read More

Me 70 pikë epërsi, Rahoveci nënshtron Borenë në Pejë

20/01/2019

Klubi basketbollistik Rahoveci e ka dominuar sfidën përballë Boresë (59-129) e zhvilluar në “Karragaçi” në Pejë, e vlefshme për pjesën e dytë të sezonit në ... Read More