Tag: Rada

Ish-deputetja habit me deklaratën për Dua Lipën: Çdokush duhet të krenohet me të!

20/10/2020

Rada Trajkoviç, ish-deputetja serbe, përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se çdokush duhet të krenohet me suksesin e Dua Lipës, qoftë shqiptar ... Read More

Ish deputetja serbe: Çdo kush nga Kosova duhet të krenohet me Dua Lipën

20/10/2020

Trajkoviç: Çdo kush nga Kosova duhet të krenohet me Dua Lipën. Ish-deputetja e Kuvendit Rada Trajkoviç ka shkruar në Twitter se çdo kush nga Kosova, ... Read More

Trajkoviq: Vuçiq po e ngadalëson hetimin për vrasjen e Ivanoviqit, po përgatiten likuidime të tjera

26/05/2019

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e Lëvizjes Evropiane të serbëve në Kosovë, Rada Trajkoviq, ka vlerësuar se kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po ... Read More

Gjuriq kërkon hetimin e akuzave të Rada Trajkoviqit, lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

22/04/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot se Rada Trajkoviq ka akuzuar shtetin e Serbisë për terrorizëm shtetëror dhe vrasjen ... Read More

Mediumi serb dhe Gjuriq e akuzojnë për “dëshmi kundër shtetit serb” në rastin e vrasjes së Ivanoviqit, Trajkoviq mohon dhe ngre padi

18/04/2019

Ish deputetja në Kuvendin e Kosovës, Rada Trajkoviq, ka reaguar ndaj një shkrimi të mediumit serb Alo dhe shpërndarjes së këtij shkrimi nga Marko Gjuriq. ... Read More