Tag: quhet

Prapaskenat me Strakoshën. Si qendronte historia me “dëmtimin” e tij te “Lazio”

13/01/2021

As nuk diskutohet që në vitet e fundit, Thomas Strakosha mund të quhet një portier i kalibrit të lartë. Në ndeshjet e kaluara ai e ... Read More

Tirana godet në merkato. Zbulohet shifra që skuadra ka paguar për Seferin

12/01/2021

Dy ditë më parë, Tirana firmosi me sulmuesin shqiptar Taulant Seferi. Kjo mund të quhet një goditje e madhe këtë merkato nga klubi bardheblu. Sigurisht, ... Read More

Mediat zvicerane “çmenden” pas Oriola Marashit

24/10/2020

Oriola Marashi mund të quhet modelja më e famshme në Shqipëri. Duket se tashmë edhe për të ka ardhur momenti që të prekë famën ndërkombëtare. ... Read More

Vjen në jetë Beatrice, vajza e gruas së parë të shëruar nga Covid 19 me trajtimin e plazmës

28/07/2020

Quhet Beatrice Vittoria, dhe është vajza e sapolindur e gruas së parë që u shërua nga Covid 19 falë trajtimit me plazmën e pacientëve që ... Read More

Flet shqiptari që shoqëron VIP-at: Nga Ronaldo te Raul Bova, ja si është puna me ta

30/05/2020

“Në vendin tonë VIP quhet politikani, ja ëndrra që kam për vendin tim” – Hajri Kaçi: Një copëz Shqipërie në mes të Italisë Hajri Kaçi ... Read More

Adelina Tahiri flet për operacionet plastike: Nëse quhen edhe buzët, atëherë jemi të gjithë plastikë

05/04/2020

Adelina Tahiri ka pranuar se ka ndërhyrë tek buzët e saj. Por sipas këngëtares, ky nuk quhet një operacion plastik. Në një intervistë për “Prive”, ... Read More

Frika ndaj koronavirusit ul imunitetin, këshillat e ekspertëve

28/02/2020

Kryefjala e dy muajve të fundit është virusi i ri infektiv që ka prekur botën. Quhet koronavirus apo COVID-19, por ju me siguri keni dëgjuar ... Read More

Kapet specia e rrallë në ujërat e Vlorës

19/02/2020

Një peshk i veçantë është kapur në Rradhimë të Vlorës. Ai quhet peshku-gjalp dhe futet në familjen e peshkaqenëve. Emërtimi i tij shkencor është Ruvettus Pretiosus, ... Read More

Koronavirusi kinez, cilat janë simptomat dhe rreziqet për Shqipërinë

26/01/2020

Teknikisht, koronavirusi kinez quhet virusi kinez dhe po kthehet në një epidemi të vërtetë. Përhapja e tij në fakt ka kapërcyer kufijtë e Kinës. Edhe ... Read More

Kampion bote për kujtesë, mban mend radhën e 1829 letrave bixhozi

06/12/2019

Kampioni i ri i botës për kujtesën më të fortë është një italian. Quhet Andrea Muzzi, është 20 vjeç dhe studion për mjekësi. I riu ... Read More

Google dhe ekipi i tij luftojnë aplikacionet “qëllimkëqija”

12/11/2019

Partneriteti i ri quhet App Defense Alliance, dhe pritet të mbrojë mbi 2.5 miliardë pajisje që funksionojnë duke përdorur sistemin operativ Android. Numri i madh ... Read More

Alarmi i mjekëve: “Puthja” shkatërron mëlçinë

09/09/2019

Quhet “Sëmundja e puthjes”, sepse kjo është mënyra e përcjelljes së mikrobit.Mjekët infeksionistë, siç transmeton Shqip studimin, thonë se mononukleoza infektive apo sëmundja e puthjes ... Read More