Tag: qeveritar

India ndalon përdorimin e cigareve elektronike, kjo është arsyeja

20/09/2019

Kabineti qeveritar i Indisë ka njoftuar se do të ndalojë prodhimin, importin dhe shitjen e cigareve elektronike, duke thënë se janë të rrezikshme për shëndetin. ... Read More

Komisioni qeveritar siguron konfidencialitetin e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës

16/05/2019

Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës çlirimtare të Kosovës, ka bërë të ditur sot se të gjithë ... Read More

Fletëvotimet, kandidatët mbipartiakë kandidojnë me logo partiake

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:49:19+02:00 Stevo Pendarovski si kandidat i përbashkët qeveritar për president, në fletëvotim do të garoj me logon të LSDM-së. Gordana Siljanovska do të garojë ... Read More

Komisioni për të Pagjeturit i gatshëm t’i bashkohet delegacionit në bisedime me Serbinë

07/04/2019

Komisioni Qeveritar për Personat e Pagjetur është shprehur i gatshëm që t’i bashkohet delegacionit shtetëror në bisedime me Serbinë atëherë kur do të dialogohet për ... Read More

Avokati Gashi për statusin e veteranit: Dikush që ka qit flija në mal, nuk mund të krahasohet me atë që ka luftuar

03/04/2019

Ngritjen e aktakuzave kundër 12 personave përgjegjës të Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, avokati Tomë Gashi  e konsideroi si skandalin ... Read More

Opozita do t’i dorëzojë vërejtjet e Ligjit për Prokurorinë publike

21/03/2019

21 Mars 2019 / 8:36 Grupet e punës së opozitës sot deri te grupi qeveritar i punës duhet të dorëzojë amendamentet e saja mbi Propozim ... Read More

Qeveria miraton raportin e Departamentit të Shtetit për të drejtat e njeriut në Kosovë

19/03/2019

Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar materialin me të gjeturat për të Drejtat e Njeriut në Kosovë për vitin 2018, i publikuar nga ... Read More

Veseli: Kosova sot i tha po dialogut që e anëtarëson në OKB me sovranitet të plotë

07/03/2019

Kryetari Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, deklaroi pas miratimit të ligjit dhe platformës për dialogun final se Kosova sot i tha po ... Read More

Fati i Prokurorisë Speciale Publike në duart e opozitës

06/03/2019

6 Mars 2019 / 10:54 Pasi që koalicioni qeveritar arriti marrëveshje për zgjidhjen ligjore përmes së cilës do të bashkohen PSP-ja dhe Prokuroria Themelore Publike, ... Read More

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

05/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, Kadri Veseli, ka folur për takimet e ndara që sot i ka zhvilluar në kabinetin ... Read More

Kritikohet komisioni për verifikimin e statusit të personave të dhunuar në luftë

04/03/2019

Deputetët e Komisionit për të Drejtat e Njeriut kanë kritikuar punën e Komisionit qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë ... Read More

Edi Rama paditë gazetarin Rakipi

03/03/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kabineti i tij qeveritar i kanë hapur punë vetes dhe një morie politikanësh duke bërë përballje të shumta gjyqësore. ... Read More