Tag: qëndrime

“Miss Serbia” çudit me deklaratën e saj: Nuk udhëtoni dot? Pyesni kosovarët, ata nuk udhëtuan dot 20 vjet

12/04/2020

“Miss Serbia” Irina Jovanka, ka shfaqur edhe më herët qëndrime pro Kosovës. Kujtojmë në “Miss Freedom of the World”, bjondja seksi bëri shqiponjën me duar. ... Read More

Autoritetet Amerikane: Valët e 5G janë të sigurta

09/08/2019

Komisioni ka bërë qëndrime të ngjashme dhe ka miratuar sigurinë e 5G që kur ka aprovuar përdorimin e pajisjeve që përdorin këtë teknologji. Komisioni Federal ... Read More

Krasniqi: Shpend Ahmeti i gatshëm t’ia lëshoj drejtimin e dialogut LDK-së ose Vetëvendosjes (Video)

13/03/2019

Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Frashër Krasniqi ka thënë se LDK ka pasur qëndrime të ndryshme për drejtimin e dialogut në të kaluarën. ... Read More

Dimovski: Mund ta mbështes vazhdimin e punës së PSP-së

10/03/2019

10 Mars 2019 / 14:36 Brenda VMRO-DPMNE ka qëndrime të ndryshme për ekzistimin e Prokurorisë Publike Speciale. Përderisa lideri Hristijan Mickovski vlerëson se ekzistimi i ... Read More

Mustafa: Ligji për dialogun, dokument i turpit dhe shantazhimit të këtij koalicioni

06/03/2019

9 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka dalë me qëndrime kundër Ligjit dhe Platformës për ... Read More

Hajrullahu: Qëndrimet e kundërta në Qeveri për taksën po shkaktojnë hamendje te qytetarët (Video)

27/02/2019

Kryeredaktori i Telegrafi.com, Muhamet Hajrullahu ka thënë se brenda Qeverisë ka qëndrime të ndryshme për taksën dhe kjo po shkakton hamendje te qytetarët. Hajrullahu, në ... Read More

Osmani: Me Vetëvendosjen kemi ideologji të kundërta, por mund të bashkëpunojmë (Video)

20/02/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka thënë se LDK ka qëndrime të ndryshme ideologjike me Vetëvendosjen, por bashkëpunimi me ta është ... Read More

Presidencialet, koordinohen partnerët e koalicionit

07/02/2019

7 Shkurt 2019 / 15:28 Ndërsa liderët e koalicionit qeveritar dallojnë në qëndrime për kandidatin për president, bashkëpartiakët e tyre mbajnë shpresa për kandidat të ... Read More

Ahmeti: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë zgjidhje

18/07/2018

18 July 2018 / 15:50 Partnerët e koalicionit BDI dhe LSDM kanë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Nëse ... Read More