Tag: pronari

Punonjësit fatlumë: Marrin 10 milionë dollarë shpërblim për festat e fundvitit

11/12/2019

Pronari i një firme për pasuritë e paluajtshme me qendër në Baltimore, Eduard St. John, ka vendosur të surprizojë punonjësit e tij në mënyrën më ... Read More

Bashkojini pëllëmbët, mësojeni sa fat keni në dashuri

08/09/2019

Duart mund të tregojnë më shumë për fatin tuaj në dashuri. Në fakt “pronari” i duarve mund të mos na japë shumë informacione, por duart ... Read More

“Viva Fresh Store” shpërblen zjarrfikësit në Gjakovë

28/03/2019

Qendrën e zjarrfikësve në qytetin e Gjakovës, sot e vizitoi pronari i kompanisë Viva Fresh sh.p.k, Xhevdet Rexhepi me ç’rast i falënderoi të gjithë ata ... Read More

Flet pronari i banesës ku banonte 75-vjeçarja zvicerane, që vrau Ilijasin shtatëvjeçar

25/03/2019

Pronari i banesës në të cilën kishte jetuar 75-vjeçarja e akuzuar për vrasjen me thikë të 7-vjeçarit kosovar në Basel, ka folur rreth qiramarrëses së ... Read More

Bashkoni pëllëmbët dhe vini re disa detaje interesante

20/03/2019

Duart mund të tregojnë më shumë për fatin tuaj në dashuri. Në fakt “pronari” i duarve mund të mos na japë shumë informacione, por duart ... Read More

Lot gëzimi – biznesmeni nga Kosova, Shaqir Palushi, i dhuron një shtëpi familjes shqiptare ‘live’ në emision

10/02/2019

Pronari i kompanisë “Golden Eagle” nga Kosova është treguar edhe njëherë zemërgjerë. Shaqiri Palushi, live në emisionin ”Dua të të bëj të Lumtur ” në ... Read More

Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë

06/02/2019

Aeroporti i Madridit ka publikuar një shpallje në të cilën kërkohet pronari i një aeroplani prej 1.9 milionë dollarë amerikanë, i cili ka qenë i ... Read More

Borën e grumbulluar para hyrjes, e shkriu nëpërmjet pajisjes që hedhë flakë (Video)

23/01/2019

Pronari i një shtëpie në Shtetet e Bashkuara, e ka shkrirë borën e grumbulluar para hyrjes, nëpërmjet një pajisjes që hedhë flakë. Shishen me materien ... Read More

Pronarja shpenzoi 5 mijë euro vetëm për funeralin, për t’i dhënë lamtumirën e fundit qenit të saj (Foto)

14/01/2019

Një qeni i është dhënë një lamtumirë e fundit jo e zakonshme pasi pronari i tij tha se e meritonte respektin e njëjtë si çdo ... Read More

Jeff Bezos ka tradhtuar bashkëshorten me prezantuesen televizive, Lauren Sanchez

10/01/2019

Jeff Bezos gjatë ditës së djeshme ka bërë të ditur se do të shkurorëzohet. Themeluesi dhe pronari i Amazonit, Bezos pas 25-vjet martese i ka ... Read More