Tag: prof

Shkencëtari izraelit: Do kthejmë pas procesin e plakjes

22/11/2020

23:00 | 21 Nëntor 2020 “Po kthehemi prapa në kohë,” tha Prof. Shai Efrati. Disa shkencëtarë izraelitë kanë thënë së fundmi se kanë arritur me ... Read More

Dhjetë rregulla për mbrojtje kundër kancerit

29/09/2019

Eksperti i njohur turk për onkologji në spitalin “Memorial Atasehir”, prof. dr. Gokhan Kandemir, ka deklarua që çdo vit nga kanceri vdesin një numër i ... Read More

LDK përkujton veprimtarët e vrarë para 20 vitesh

24/03/2019

Në 20 vjetorin e vdekjes së kryetarit të Degës së LDK-së në Mitrovicë, Prof. Latif Berisha dhe atdhetarit Agim Hajrizi, Kryesia e LDK-së bën nderime ... Read More

Isa Mustafa përkujton veprimtarët Latif Berisha dhe Agim Hajrizi

24/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kujtuar veprimtarët Prof. Latif Berisha, ish-Kryetar i LDK Dega në Mitrovicë dhe Agim Hajrizi, ish-Kryetar i Kuvendit të Bashkimit ... Read More