Tag: prindërve

E zbulon I dashuri i Adrianës: Ajo ende u kërkon leje prindërve për të dalë, ndonjëherë sillet si fëmijë

06/11/2020

I dashuri i Adrianës: Ajo ende u kërkon leje prindërve për të dalë, ndonjëherë sillet si fëmijë. Keith Groeneved ka nisur një lidhje dashurie me ... Read More

“Një nga ditët më të lumtura për familjen tonë”, Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain

07/06/2020

Lulzim Basha, kreu i PD-së, ka publikuar foto të prindërve të tij dhe vëllait, ndërsa shkruan se kjo është një ditë e rëndësishme për familjen ... Read More

Video që nuk duhet humbur/ Lian ka trashëguar talentin e të atit, Big Basta: Krenaria ime

15/04/2020

Djali i këngëtares Vesa Luma dhe Big Bastës mesa duket ka trashëguar talentin  e prindërve të tij, të cilën dyshja e kanë treguar vazhdimisht në ... Read More

Fëmijët e prindërve që përdorin kanabis janë më të prirë për duhan, alkool e drogë

24/11/2019

Sipas një studimi të ri, fëmijët e prindërve që kanë përdorur kanabis kanë dy herë e gjysmë më shumë gjasa për të pirë duhan e ... Read More

Spotify ua mundëson prindërve të ndalojnë materialet e padëshirueshme për fëmijët

21/08/2019

Platforma e shpërndarjes së këngëve Spotify, tani ua mundëson prindërve që ta ndalojnë materialet e padëshirueshme, që t’i shohin fëmijët e tyre. Kompania ka bërë ... Read More

A guxojmë të futemi në ujë pasi të hamë ushqim? Ja çfarë thonë ekspertët

13/07/2019

Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur shumë për faktin që pas ngrënies, nuk duhet hyrë menjëherë në ... Read More

Vihet gurthemeli i ‘Shtëpisë Muze’ në veri të Mitrovicës

15/04/2019

Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, dhe në bashkëpunim me OJQ “Zëri i Prindërve”, sot në ‘Lagjen e Boshnjakëve’ në veri ... Read More

Flet Xheni Karaj: Si e morën vesh prindërit që jam lesbike

04/04/2019

Xheni më në fund është rrëfyer, ka treguar për reagimin e prindërve kur e morën vesh se ajo është lesbike. E ftuar tek “Rudina” ishte ... Read More

​SBASHK dhe MASHT afër marrëveshjes për kompensimin e orëve

03/04/2019

Ka përfunduar takimi i përbashkët i  SBASHK-ut, Këshillit të Prindërve dhe anëtareve të Komisionit për Arsim. Pas takimit ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka thënë ... Read More

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës bën thirrje që javën e ardhshme të mbahet mësimi

30/03/2019

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, si organi më i lartë përfaqësues i prindërve të Komunës së Prishtinës, kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për ... Read More

Fruthi, filloi vaksinimi i foshnjave 6 muajshe

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 14:38 Vdekja e tre foshnjave si pasojë e fruthit nuk ka rritur interesimin e prindërve për të vaksinuar fëmijët e tyre ... Read More

Përfaqësuesi nga Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Kemi shqetësim të madh për grevën, nuk përjashtojmë protestat (Video)

28/01/2019

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve të Prishtinës ka thënë se prindërit dhe fëmijët e tyre janë viktimat e vetme të grevës në arsim. Hoxha, ... Read More